Google Fotoğraflar için sinematik özelliği geliyor!


16 Aralık 2020 Çarşamba 08:01
Google Fotoğraflar için sinematik özelliği geliyor!

Fotoğraflar uygulamasını basit bir galeri uygulamasından ziyade anı defterine dönüştürmeyi amaçlayan Google, bu yolda çalışmalarına devam ediyor. Sevdiklerinizle olan anılarınızı, gezdiğiniz şehirleri ve daha nicesini saklama şekliniz, Google’ın önem verdiği bir konu. Bu sebeple, önümüzdeki ay Google tarafından Fotoğraflar uygulaması için sinematik özelliği kullanıma sunulacak.

Bilindiği üzere Google Fotoğraflar, 2021 yılında yeni bir ücretli sisteme geçiyor. Fotoğraflar uygulaması için verilen ücretsiz alan, Google hesabınıza tanımlı olan 15 GB içerisine dahil olacak.

Google Fotoğraflar sinematik özelliği ile fotoğrafları canlandıracak

Fotoğraflar için getirilecek olan sinematik özelliği, iPhone modellerinde bulunan Live özelliğine benzer çalışıyor. Ancak Google tarafında sistem o an çekilen fotoğraf üzerinden değil, daha önce çekilmiş fotoğraflar üzerinden işliyor. Bu konuda makine öğrenimi ve yapay zekayı kullanan Google, görüntünün derinliğini tahmin ediyor ve sahnenin üç boyutlu halini üretiyor. Orijinal görüntü derinlik bilgisi içermese dahi filmlerdeki kaydırma efektine benzer bir efekt ile fotoğraflar canlandırılıyor.

Google’ın yayınladığı blog yazısında, Fotoğraflar uygulamasına getirilecek olan sinematik özelliği için önümüzdeki aya tarih verildi. Özellik kullanıma sunulduktan sonra, Fotoğraflar uygulaması otomatik olarak kullanıcılar için sinematik fotoğraflar üretecek. Sinematik fotoğraf hazır olduğunda, uygulamanın en son öne çıkan kısmında yer alacak.

Kullanıcılar sinematik fotoğrafları paylaşmak istediğinde, birkaç dokunuş ile bu fotoğrafları video halinde paylaşabilecekler. Böylece, kullanıcı yakınlarının da anılara dahil olmasına izin verilecek. Sinematik fotoğraflar özelliğine ek olarak, taze kolaj tasarımları da kullanıcılar ile buluşturulacak. Geçmiş yıllarda çektiğiniz fotoğraflar, Google tarafından sanatsal bir şekilde kolaj haline getirilecek.
yazarGorkem Say

Editörlük kariyerine SDN ile başlayan Görkem, aynı zamanda SDN Forum'da moderatörlük yapıyor. Eğitim hayatına bilgisayar mühendisliği okuyarak devam eden Görkem'in en büyük ilgisi ise bilgisayar donanımları.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
1 ay önce

limitsoz ucretsiz yap sunu google

" Google Fotoğraflar için sinematik özelliği geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Fotoğraflar için sinematik özelliği geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Fotoğraflar için sinematik özelliği geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  2. 2 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  3. 3 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  4. 4 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  5. 5 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  6. 6 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  7. 7 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  8. 8 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  9. 9 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  10. 10 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!