Okunma

Google Fotoğraflar’a yeni özellikler eklenecek!


17 Nisan 2017 Çarşamba 20:30
Google Fotoğraflar’a yeni özellikler eklenecek!

Google I / O 2017 etkinliği ile birlikte sunulacak olan yeni özellikler duyuruldu. Yeni haberlerin peş peşe geldiği bu etkinlik ile birlikte, Google kullanıcılarına sunacağı yeni özellikleri de tek tek gün yüzüne çıkartıyor.

Google Fotoğraflar’a yeni paylaşım seçenekleri!

Google, düzenlediği etkinlik ile birlikte Google Fotoğraflar uygulamasına ekleyeceği yeni özellikleri tek tek kullanıcılara tanıttı.

Yeni eklenen bu üç yeni özellik sayesinde kullanıcılara rahatlıkla fotoğraflarını paylaşabilecekler. Nasıl mı? Hemen açıklayalım!

17-05/17/suggested-sharing-1495051748.jpg

Bu özelliklerin ilk olan ”Önerilen Paylaşım”(Suggested Sharing) ile Google’ın yapay zekasından yararlanabileceksiniz. Yapay zeka resimdeki yüzleri algılayarak, paylaşmanız için size öneriyor.

Örneğin arkadaşlarınızdan birinin fotoğrafını çektiğiniz zaman ve siz bu fotoğrafları unutmaya yüz tuttuğunuzda yapay zeka devreye girerek bu fotoğrafı, arkadaşınız ile paylaşmanız için size öneride bulunuyor.

17-05/17/shared-libraries.jpg

Diğer yeni özellik ise Paylaşılan Kütüphaneler‘e göz attığımız da akıllı telefonunuz da bulunan fotoğrafları arkadaşlarınıza veya yakınlarınıza yapay zeka sayesinde kolay bir şekilde paylaşabileceksiniz.

Bu özellik sayesinde, paylaşım havuzunuz da bulunan kişiler kendi fotoğraflarına rahatlıkla ulaşabilecekler.

17-05/17/photo-books.jpg

Google Fotoğraflar‘a eklenen son özellikten söz edecek olursak, Google, Fotoğraf Kitaplığı olarak adlandırdığı bu özelliğinde yine gelişmiş yapay zekasını kullanacak. Bu yapay zeka siz uğraşmadan rahatlıkla fotoğraf albümü düzenleyebileceği açıklandı.

Bu özelliği şu anlık Amerika‘da kullanılacak olsa da ilerleyen zaman içerisinde diğer ülkedeki kullanıcılara sunulması bekleniyor.

Gelecek haftalarda kullanıma sunulacak olan bu özellik içi hazırlanan her bir albüme 9.99 dolardan sahip olacağınız da belirtildi. 

Google Lens resmi olarak duyuruldu!

Yapılan bu duyurulan yanında son olarak Google Lens‘te kullanıcıların huzurunda duyuruldu. Bu özelliği de Fotoğraflar uygulamasına ekleyen Google, bu özellik sayesinde nesneleri daha rahatlıkla tanımlayacak. Ayrıca çekildiğiniz  fotoğrafta bulunan nesneler hakkında siz kullanıcıları da bilgi sahibi edeceğinin de altı çizildı.

:: Yeni eklenen bu özellikler hakkında ne düşünüyorsunuz?


yazarDeniz Aslan

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

1 yorum - “Google Fotoğraflar’a yeni özellikler eklenecek!”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    No cash google! O ücret bana göre çok pahalı!

Yorum yazın

Geri bildirim