Okunma

Google Fotoğraflar uygulamasına yeni özellik


10 Mayıs 2019 Cuma 14:00
Google Fotoğraflar uygulamasına yeni özellik

Google Fotoğraflar uygulamasına eklenecek yeni özellik ile siyah beyaz fotoğrafları tek dokunuş ile renkli hale getirmek mümkün olacak. Özellik yakın zamanda beta olarak çıkacak.

Özellik Google Fotoğraflar uygulamasına eklenecek!

Google, I/O 2018’de siyah beyaz fotoğrafları renklendirmeye yarayan bir özellik tanıtmıştı. Şirket bu özelliği Google Fotoğraflar uygulamasına entegre edeceğini belirtmiş, özelliği kısa bir süre içerisinde kullanıma sunacağını açıklamıştı.

Ancak beklenen özellik bir türlü gelmedi ve şirket de bununla ilgili herhangi bir açıklamada  bulunmadı. Fakat dün, Google Fotoğraflar uygulamasının ürün lideri David Lieb Twitter üzerinden önemli bir bilgi verdi.

David Lieb attığı tweette: “Yapacağımız işte acele etmek istemiyoruz. Ancak çalışmalar devam ediyor, işte düğün gününde 104 yaşındaki büyükannemin siyah beyaz fotoğrafı. Fotoğraflar uygulaması ile bunu kolayca renklendirebiliyorum. (Yapacak işlerimiz var, büyükannem düğün gününde pembe pantolon giymemişti.)” dedi ve özelliği çalışır bir şekilde GIF görseli olarak attı. 

Ayrıca özelliğe yılın en kötüsü ödülünü veren Mashable’a da değinen Lieb, ödülü alçakgönüllülük ile kabul ettiklerini belirtti. Mashable ödülü, özelliğin bir türlü çıkmaması sebebiyle vermişti.

AndroidAuthority’nin raporuna göre Google, özelliği bu yıl içerisinde beta olarak kullanıma sunacak. Ancak özelliğin tam sürümünün Google I/O 2020 esnasında çıkabileceği belirtiliyor.

Google Fotoğraflar nedir?

Fotoğraflar, Google tarafından geliştirilen bir fotoğraf, video paylaşımı ve depolama hizmetidir. Mayıs 2015 yılında ilan edilen uygulama ilk olarak Google Plus ile kullanılıyordu.

Ancak hizmet sonrasında tüm kullanıcılara açıldı. Uygulamaya diğer Google ürünlerinde olduğu gibi, @gmail.com e-posta adreslerini kullanan bir Google hesabı ile kayıt olmak mümkündür.
yazarHazal Orta

2012 yılında editörlük kariyerine başlayan yazarın yolu yakın zamanda ShiftDelete.Net ile kesişti. Teknoloji gündemini yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan teknolojik gelişmeleri okurlara aktarıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Fotoğraflar uygulamasına yeni özellik konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Fotoğraflar uygulamasına yeni özellik ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Fotoğraflar uygulamasına yeni özellik ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "