Google G Suite yeniden tasarlandı: Workspace


07 Ekim 2020 Çarşamba 08:41
Google G Suite yeniden tasarlandı: Workspace

Google bugün ofis uygulamaları paketi için büyük bir yeniden markalaşma ve yeniden tasarlama duyurusu yaparak G Suite’i yeni bir adla yeniden adlandırdığını açıkladı. Gmail, Dokümanlar, Meet, E-Tablolar ve Takvim‘i kapsayan ürün için yeni markanın yanı sıra, tüm bu ürünlerin birbirleriyle daha entegre olmalarını sağlamak için bazı yeni özellikler de var. İşte karşınızda Google Workspace!

Google G Suite yeniden tasarlandı: Workspace

Google’ın kurumsal müşterileri için sunduğu paneli G Suite, yıllardır çeşitli abonelik tipleriyle kullanıcıların beklentisini karşılıyordu. Microsoft Office’in bu alandaki atılımlarına sessiz kalmayan Google; Gmail, Dökümanlar, Meet, E-Tablolar ve Takvim uygulamalarını içeren paketini yeniden tasarladı ve Google Workspace ismiyle duyurdu.

Yeni özelliklere bir örnek olarak, sohbet penceresi, yeni bir sekmeye ihtiyaç duymadan gruptaki herkes için yeni bir belge oluşturabiliyor ve Google Dokümanlar’da, dokümanda etkin olan herkes için aynı pencereden hemen bir video görüşmesi başlatabiliyorsunuz.

Google Workspace’de bugün kullanıma sunulan özelliklerden biri, Dokümanlar, E-Tablolar ve Slaytlar’dan birinde @bahsettiğinizde, akıllı bir çip, bağlam sağlayan ve eylemler öneren ayrıntıları görüntülemenizi sağlıyor. Bu kişiyi Kişiler’e ekleyebilir veya e-posta, sohbet veya video yoluyla ulaşabilirsiniz.

Logolar ve güvenlik ayrıntıları da değişiyor

google workspace

Tüm bu geliştirmelerle birlikte Google, güvenlikle ilgili de adımlar atıyor. Kötüye kullanımda bulunan kullanıcıların toplantıları kesintiye uğratmasını önlemek için Meet’te yeni sınıflandırmadenetim günlüğü ve algılama yetenekleri, spam içerikli Sohbet odalarının otomatik sınıflandırılması ve Google Workspace yönetici konsolunda yeniden tasarlanmış kurallar sayfası gibi bir dizi güvenlik özelliğinin Workspace’e geldiği duyuruldu.
yazarYiğit Can Polat

1999 yılından bu zamana kadar en büyük tutkum olan teknolojiyi, ilk masaüstü bilgisayarımı kutusundan çıkarırken yaşadığım ilk günkü heyecanımla beraber ShiftDelete.Net ailesi içinde sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google G Suite yeniden tasarlandı: Workspace konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google G Suite yeniden tasarlandı: Workspace ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google G Suite yeniden tasarlandı: Workspace ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG Kısa sürede nasıl 12 kilo verdim? - VLOG
  2. 2 C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik! C4U kulaklık inceleme - Fiyat performansı sevdik!
  3. 3 iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor? iPhone 12 Pro almak için kaç gün çalışmak gerekiyor?
  4. 4 JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi! JBL Clip3 bluetooth hoparlör incelemesi!
  5. 5 Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC Orta segment savaşları! realme 7 Pro vs Poco X3 NFC
  6. 6 Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC Oyun savaşları başlıyor! PlayStation 5 vs PC
  7. 7 RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme! RTX 3070'li Game Garaj Deluxe 7A inceleme!
  8. 8 Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik! Yetkili bi abi ile teknoloji sohbeti gerçekleştirdik!
  9. 9 Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık! Kendisini AirPods Pro zanneden 109 liralık kulaklık!
  10. 10 Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme! Anker Nebula Apollo taşınabilir projeksiyon inceleme!