Okunma

Google Gboard yapay zeka ile GIF önerecek!


13 Kasım 2018 Salı 10:30
Google Gboard yapay zeka ile GIF önerecek!

Google’ın mobil klavye uygulaması olan Gboard kapsamlı bir güncelleme ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Gboard yapay zeka desteğini arkasına alarak size GIF veya çıkartma önerebilecek.

Google Gboard yapay zeka ile akıllanıyor!

Mobil cihazlarda mesaj yazmayı kolaylaştıran bir nevi akıllı klavye diyeceğimiz T9 klavyeler günümüzde artık yapay zekaya kavuşuyor. Google’ın geliştirdiği Gboard klavye gelecek yeni güncelleme ile birlikte size önerilerde bulunabilecek.

Yapay zeka desteğini arkasına alacak olan mobil klavye uygulaması, konuşmanızın gidişatına göre size GIF veya çıkartma önerebilecek. Böylece kendinizi karşı tarafa anlatmanızda kolaylaşacak.

Ancak bunun için gerekli olan sohbet geçmiş izni bazı kullanıcıların canını sıkabilir. Bu konuda yapılan açıklamada ise söz konusu verilerin sadece telefonda depolanacağı söyleniyor.

Son derece kolay bir kullanımı kendisine hedef alan Gboard klavye, yapay zeka önerilerini ise GIF butonuna dokunduğunuzda direk karşınıza çıkartıyor. Günümüzde gittikçe popülerlik kazanan başarılı uygulama, yapay zeka desteği ile kullanıcı kitlesini arttırmayı hedefliyor.

Peki siz hangi mobil klavye uygulamasını kullanıyorsunuz? Sizce mobil klavyede yapay zeka gerekli mi?
yazarBekir Can Yumrutepe

Küçüklüğünden bu yana teknoloji tutkunu olan Bekir Can, 2014 yılının Ağustos ayından bu yana ShiftDelete.Net bünyesinde haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Gboard yapay zeka ile GIF önerecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Gboard yapay zeka ile GIF önerecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Gboard yapay zeka ile GIF önerecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "