Google, WebView kabusuna yanıt verdi


21 Nisan 2021 Çarşamba 15:46
ABONE OL
Google, WebView kabusuna yanıt verdi

Android‘in WebView bileşeni geçtiğimiz ay Gmail, Google Pay ve çeşitli bankacılık servisleri de dahil olmak üzere düzinelerce uygulamanın çalışmasının durmasına neden olan bir çökme yaşadı. Kesinti, kalıcı bir düzeltme yayınlanmadan önce sekiz saat kadar sürdü. Yaşanılan büyük problem, Google’ı ek önlemler almaya yönlendirdi.

Android Sistem WebView nedir?

Her Android telefonda bulunan ve dönem dönem güncelleme alan bu sistemin ne işe yaradığını çoğu kullanıcı merak ediyor. Asıl olarak Webview bir uygulama değil bileşendir. Chrome tarafından desteklenen bu bileşen Android uygulamalar içerisindeki web içeriğinin görüntülenmesini sağlar.

Google WebView

Bu sistem tüm Android telefonlara önceden yüklü olarak gelir. Bileşen için gelen güncellemelerin yapılması oldukça önemli. Zira uygulamalar içerisinde yer alan bu özelliği güncel tutmak birçok hatanın önüne geçer.

Google Android Webview kesinti raporu

Google yeni yayınladığı durum raporunda, çökmenin nedenlerini ve uygulamayı planladığı Webview iyileştirmelerini ayrıntılarıyla açıkladı. Şirket web sayfalarını açmak için WebView’a güvenen tüm uygulamaların, yapılandırma teknolojisindeki bir hatanın sonucu olarak çöktüğünü belirtiyor. Sorunu çözmek için Google’ın otomatik ve manuel güncellemeler için Google Play Store üzerinden hem Chrome hem de WebView’ın yeni sürümlerini yayınlaması gerekiyor.

Google WebView

Google bu kapsamda Play mağazasında Chrome ve Webview güncellemelerini hızlandırmayı planlıyor. Ayrıca uygulamayı denetleme ve kesintiler sırasında kullanıcılarla daha iyi iletişim kurma sözü veriyor. Ayrıca Google neden olmadıkları bir çökme ile ilgili şikayetlerle ilgilenmek adına yeni bir sistem getiriyor. Bu tip durumlarda daha sağlıklı bir çözüm sağlamak için geliştiriciler ile beraber çalışacağını söylüyor.

Google dönem dönem büyük kesintiler ve sorunlar ile karşılaşmaya devam ediyor. Günlük milyonlarca kullanıcının yer aldığı uygulamalar üzerinde birçok hata ortaya çıkıyor. Tüm bunların önüne geçmek için yeni tedbirler ve özellikler getiriyor.
yazarMehmet Tandoğan

1994 yılında İstanbul Eminönü'nde doğdum. Uzun yıllardır oyun ve teknolojiyle iç içeyim. Oyun sektörü ile ilgili birçok yerelleştirme çalışmasında yer aldım. SDN ailesi ile oyun ve teknoloji yolculuğumu sürdürüyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SonKraL
SonKraL
23 gün önce

Bunu yapmak yerine 2 uygulamayıda birbirinden bağımsız çalıştırsın olsun bitsin böylece çökme ihtimalini en az’a indirgemiş olur.

" Google, WebView kabusuna yanıt verdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google, WebView kabusuna yanıt verdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google, WebView kabusuna yanıt verdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit Silinen dosyalarınızı bulun: Wondershare Recoverit
  2. 2 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6 Fiyat farkına değer mi? Xiaomi Mi Band 5 vs Mi Band 6
  3. 3 Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi? Amerika'da 5G hız testi yaptık! Yayıncılar için yeterli mi?
  4. 4 SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video! SDN ofisinde kim ne mezunu? Ofis içi video!
  5. 5 Telefon ile sahte para testi yaptık! Microcase inceleme Telefon ile sahte para testi yaptık! Microcase inceleme
  6. 6 Apple Watch almak için 5 sebep! Apple Watch almak için 5 sebep!
  7. 7 Bayram harçlıkları ile alınabilecek teknolojik ürünler Bayram harçlıkları ile alınabilecek teknolojik ürünler
  8. 8 ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik ShiftDelete.Net San Francisco ofisini ziyaret ettik
  9. 9 Philips TAT2205 TWS kablosuz kulaklık inceleme! Philips TAT2205 TWS kablosuz kulaklık inceleme!
  10. 10 Redmi Note 9 vs Note 10 kamera karşılaştırması Redmi Note 9 vs Note 10 kamera karşılaştırması