Okunma

Google Glass 2 ile İlgili Yeni Bilgiler!


22 Temmuz 2015 Çarşamba 14:00
Google Glass 2 ile İlgili Yeni Bilgiler!

Google’ın ilk versiyonu ile beklediği başarıyı yakalayamamasının ardından ilk Google Glass ilk projesini sonlandırıp yeni nesil Google Glass 2 ile ilgili çalışmalara başlamıştı. Bu bağlamda Google Glass v2 ile ilgili yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Son gelen bilgiler ise Google Glass 2’nin mukavemet detayları ile ilgili oldu.

Google Glass 2 ve Intel Atom işlemciler

Giyilebilir teknoloji alanını Google Glass ile akıllı gözlük konsepti birlikteliğiyle sürdürmeyi tercih eden Google, Google Glass 2’nin daha iyi pil ömrü, daha şeffaf bir yapı ve daha güçlü bir işlem gücüne sahip olacağı izlenimleri veriyordu. Bu bağlamda Google Glass 2’nin Intel Atom işlemci modellerini taşıyacağı da yine dile getirilenler arasındaydı. Son gelen bilgiler ise Google Glass 2’nin mukavemeti ile ilgili oldu.

15-07/22/news_inside-recovered-google-glass-v2-versiyon-2-version-2.jpg

Google Glass 2 daha dayanıklı olabilir!

Aktarılan bilgilere göre Google Glass v2, farklı versiyonlara sahip olacak. Bu versiyonlar kurumsal ve bireyler olarak ayrılabilir. Bu noktada gelen bilgiler ise kurumsala hitap eden Google Glass v2 ile ilgili oldu. Zira gelen bilgilere göre Google Glass v2; suya, toza ve çarpmalara karşı dayanaklılık gösterebilecek. Öte yandan Google Glass 2, önceki modeline nazaran esnek ve katlanabilir bir yapıya da sahip olacak.

Google Glass 2 ile ilgili gelen bilgilerden yola çıkarak Google’ın, bir önceki modelde aldığı eleştirilere göre yol haritası çizmiş olabileceği çıkarımı yapılabiliyor.  Gelen yeni Google Glass haberlerini aktarmaya devam edeceğiz.

:: Google Glass v2 ile ilgili beklentileriniz neler? Sizce akıllı gözlük konsepti başarı kazanabilir mi?
yazarEren Ertem

1997 yılında ilk bilgisayarı ile içine girdiği teknoloji dünyasına, Elektrik-Elektronik Mühendisliği ile devam ediyor. Ayrıca Bilim ve Teknoloji ile ilgili araştırma yapmak ve makaleler hazırlamak, başlıca uğraşları arasında yer alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Google Glass 2 ile İlgili Yeni Bilgiler!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Teknoseyir'deki Google Glass incelemesindeki gözlüğü Amerika'dan getiren genci gördüğümden beri giyilebilir teknolojiye 1 adım geri adım attım giyilebilir teknoloji güç kaynağı olarak insan vücudunu kullanmadığı sürece gereksiz.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Resimdeki kadın şaşı bakıyor

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Abi biri 2 Apple watch almış birinin şarjı bitiyor diğerini takıyorum akşam 2 sini de şarj ediyorum dediğinden beri beni giyilebilir teknoloji sarmadı

 4. SDN Okuru dedi ki:

  3000$ idi yanlış hatırlamıyorsam niye satılsın ki

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Resimdeki kadın şaşı gibi görünüyor, teknolojinin yan etkileri galiba 😀

" Google Glass 2 ile İlgili Yeni Bilgiler! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Glass 2 ile İlgili Yeni Bilgiler! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Glass 2 ile İlgili Yeni Bilgiler! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "