Okunma

Google Glass Cazibesini Yitirdi


17 Kasım 2014 Pazartesi 06:30
Google Glass Cazibesini Yitirdi

Google’ın büyük bir patırtı ile tanıttığı akıllı gözlüğü Google Glass cephesinden üzücü haberler geliyor. Bir türlü istenilen ilgiye kavuşamayan ve halen genel kullanıma açılmayan ürün söylenene göre farklı uygulama geliştiricileri tarafından yavaş yavaş terk edilmeye başlandı.

Paylaşılan bilgilere göre Twitter, Google Glass uygulamasını yenilemek ve farklı özellikler katmaktan vazgeçmiş. Bunun yerine ardına Android Wear’ın gücünü alan akıllı saatlere yönelmiş. Üstelik Twitter bu tercihi yapan tek isim değil.

14-11/16/google-glass.jpg

Söylentilere göre tam 16 ayrı marka Google Glass’a olan “merakını” kaybetmiş. Bunlardan dokuzu ise yeni uygulamalar yazmaktan tamamen vazgeçmiş! Bunun en büyük sebebi ise müşteri portföyünün olmayışı ve yeterli esnekliğin sağlanmaması olmuş.

Glass’ın geleceği ne olur?

Google Glass’ın Explorer adı ile anılan ilk test kullanıcılarının Ebay üzerinden cihazlarını satmaya başladıkları söylenirken, akıllı gözlüğün çıkışının gelecek seneye ertelenmesi, kaybolan ilginin en büyük sebebi olarak gösteriliyor.

Kişisel gizliliğe zarar vermesinden korkulan cihazın, karşıdaki kişinin haberi olmadan fotoğrafını ya da videosunu çekmesi ürün hakkındaki bir başka eksi olarak dile getiriliyor. Google ise Glass’ın ilk hedefinin şirketler olmasına karar vermiş.

:: Google Glass beklediği ilgiyi görür mü?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

11 yorum - “Google Glass Cazibesini Yitirdi”

 1. Naira TR dedi ki:
 2. SDN Okuru dedi ki:

  gözlüğün numarası kaç ben alırdım..

 3. ikspi dedi ki:

  Batsýn gitsin proje, insanýn üzerine kamera tutmaya benziyor.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  İyi olmuş bu cihaz yaygın olarak satılmaya başlamış olsaydı dünya genelinde Sapık patlamasına sebeb olurdu 🙂

 5. SDN Okuru dedi ki:

  200usd lik cihazı 1500usd den pazarlamaya calısırsan ve kendini agırdan satarsan yaygınlasması gecikir..oysa ki gelecek bu teknolojide..

 6. SDN Okuru dedi ki:

  bence ilginin azalmasının tek sebebi 5 yıl önce duyurdukları gözlüğün hala satışa çıkmamış olmasıdır bu yüzden firmaların desteklerini çekmesine şaşmamak lazım milyondolarlık şirket birkaçyüz kişiye neden özel uygulama geliştirsin ki ? ayrıca bir insan neden alamadığı birşeyle ilgilensin ? google böyle yapmakla bana kalırsa çok kullanıcı kaybetti.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Cazibesi var miydi ki?

 8. SDN Okuru dedi ki:

  İlk çıktığından beri hiç sıcak bakmamıştım. Bence çoğu kişi için de hiç bir zaman cazibesi olmadı.

 9. ulash dedi ki:

  Millet Google Glass’ý unutur ama 2 sene sonra ayný teknolojiyi Apple lanse eder ve herkesin aðzý açýk kalýr. Vay be teknolojiye bak derler. Glass’ýn bu kadar pasif kalma nedeni bence arayüz vs deðil de etkileþim seçenekleridir bence.

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Beklenen birşey şaşırmamak lazım… gözlükten ayrı sonradan eklenmiş bir cihaz gibi durunca, açıkça ben burdayım diye sırıtınca, küçücük bir ekrana mahkum olunca, olacağı budur… Ayrıca cihazın farklı kullanım alanları ve askeri potansiyeli ile casusluk potansiyeli düşünülünce piyasadan kaldırmak için güzel bahaneler bularak piyasadan çekmek akıllıca olur…

 11. SDN Okuru dedi ki:

  Güzel merak uyandırıcı bir teknolojiydi, hala çıkmaması popüleritesini düşürdü. Oculusun sonunda bu şekilde olacak.

" Google Glass Cazibesini Yitirdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Glass Cazibesini Yitirdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Glass Cazibesini Yitirdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "