Okunma

Google Glass Kullanmamak için Nedenler


17 Haziran 2013 Pazartesi 09:00
Google Glass Kullanmamak için Nedenler

Hali hazırda sınırlı sayıda kullanıcı tarafından denenen Google Glass, birçok teknoloji meraklısının heyecanla beklediği bir ürün. Buna rağmen, giyilebilir teknolojik ürünlere henüz alışmayan ve bu yeni ürünle hiç ilgilenmeyen bir kitlenin de varlığı söz konusu.

Durum böyle olunca yeni gözlük, sık sık saha araştırmalarına ve anketlere konu oluyor.

İlginç araştırmanın sonuçları

Yayınlanan yeni bir araştırma, Google Glass‘a olan ilgi düzeyini ortaya koyuyor. 45-59 yaş arasında ve mobil cihaz sahibi 1210 anket katılımcısı ile gerçekleştiren çalışmada anketörlerin yarısının gözlükten yeni haberdar olduğu ortaya koyuluyor.

Katılımcıların üçte ikisi ise seyahat ya da benzeri özel durumlarda gözlüğü kullanabileceğini ifade ediyor.

 

Google Glass‘ı kullanmayı düşünmeyenlere nedenleri sorulduğunda ise, ilk sırayı %70′lere yaklaşan bir oranla yeni ürünün dikkat dağıtıcı bulunması alıyor.

Tehlikeli bulanlar var

İkinci sırada ise geliştiricilere 1.500 Dolar‘dan satılan gözlüğün pahalı olması bulunuyor. Katılımcıların dörtte biri, kişisel gizlilik konusundaki endişelerden dolayı gözlüğü kullanamayacağını belirtirken, gözlüğün tehlikeli olduğu ve rahatsız edici göründüğü için kullanmayacağını söyleyen katılımcılar da bulunuyor.

:: Google Glass çıktığında satın almayı düşünüyor musunuz?

 

 
yazarAzim Köse

Ege Üniversitesi, Sinema TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu olan Azim, 4 yıldır farklı mecralarda teknoloji hakkında haberler ve makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

22 yorum - “Google Glass Kullanmamak için Nedenler”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Giyilebilir teknoloji olarak çok güzel satışa çıktığı an alınabilir bir ürün. Hiç üşenmeden alırım.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  herşeyden önce radyasyon sorunu var ama güzel bir cihaz bence hatta süper birşey ufakken hep bu tarz birşey almak isterdim 🙂

 3. SDN Okuru dedi ki:

  ZİYARETÇİ 17.06.2013 18:17 Son derece gereksiz ve pahallı. 1500$ ona vereceğime i5 Akıllı saat alırım en fazla 750$ a mal olur. Yani bir Google Glass= 2 16 GB iPhone 5 2 Smart Watch’a eşit oluyor. Daha akıllı saatlerin tam kullanışlı olmadığı bir piyasada gözlük çok gereksiz ve aşırı lükse kaçar. Fiyatı ne zaman normal akıllı telefon fiyatına düşer o zaman alınabilir………………arkadas sen google glassin 1500$ dolardan satilcagini dusunmuyosun herhalde? o sadece bi kac bin e ozel on sparis fiyati idi.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  ZİYARETÇİ 17.06.2013 18:17

  oo tamam kardeş şimdi hemen düşürüyoruz fiyatı 750 ye senin için sırf sen al diye..

 5. SDN Okuru dedi ki:

  aynen dikkat dağıtıcı fuzuli kim ne derse desin

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Son derece gereksiz ve pahallı. 1500$ ona vereceğime i5+ Akıllı saat alırım en fazla 750$ a mal olur. Yani bir Google Glass= 2 16 GB iPhone 5 + 2 Smart Watch’a eşit oluyor. Daha akıllı saatlerin tam kullanışlı olmadığı bir piyasada gözlük çok gereksiz ve aşırı lükse kaçar. Fiyatı ne zaman normal akıllı telefon fiyatına düşer o zaman alınabilir.

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Numaralı çıkarsa alırım

 8. SDN Okuru dedi ki:

  piyasada en merak ettiğim ürün…

  *****

 9. SDN Okuru dedi ki:

  gözlük kullanan insanlar bunu nasıl kullanacak ?

 10. SDN Okuru dedi ki:

  Gereksiz oldugu kadar kotu bi tasarima da sahip bir cihaz.

 11. SDN Okuru dedi ki:

  daha oncede dedigim gibi derhal yasaklanmasi lazim…

 12. SDN Okuru dedi ki:

  “Bencede gereksiz bir teknoloji. Bu gözlük için heyecanlananların çoğu bu gözlüğün aslında blutooth ile çalışan sadece bir aracı alet olduğunu bilmiyor. Aynı ios’un SIRI’si gibi buda başta heyecanlandıran ama sonra çöpe giden fikirlerden olacaktır. Kullanılacak telefondan pahalı olmasıda cabası.”
  yanlış biliyorsun gözlüğün kendi işlemcisi kendi ramı hafızası felan hepsi ***** için ek bir cihaza ihtiyaç duymuyor

 13. SDN Okuru dedi ki:

  grafiğe göre cevap toplamları 0 falan çıkıyor. nasıl grafik o

 14. SDN Okuru dedi ki:

  Bu değil de adam gibi bir akıllı saat çıkarsa alınır. Millet gözlük kullanmamak için lens veya ameliyat oluyor ama bunlar tipsiz gözlüğü teknoloji diye millete sunuyor.

 15. SDN Okuru dedi ki:

  çok güzel alette bence kullanışsız geliştirilirse kullanılabilir

 16. DumDumaq dedi ki:

  biriside ben tipi çok kötü duruyor yaşlı amca gözlüğü gibi hiç estetik yok normal gözlüğü bile tkmazken bunu mu takcam ayrıca yanında tuş var deli gibi onlamı ugraşcam sürekli

 17. SDN Okuru dedi ki:

  Ya beni bu üründe çeken tek şey kemik iletimli ses teknolojisi kulaklıkla uğraşmıycaksın bu fikir beni bayağı cezbediyor kalitesi nasıl olur bilemiyecem ama mantık güzel

 18. SDN Okuru dedi ki:

  Bencede gereksiz bir teknoloji. Bu gözlük için heyecanlananların çoğu bu gözlüğün aslında blutooth ile çalışan sadece bir aracı alet olduğunu bilmiyor. Aynı ios’un SIRI’si gibi buda başta heyecanlandıran ama sonra çöpe giden fikirlerden olacaktır. Kullanılacak telefondan pahalı olmasıda cabası.

 19. SDN Okuru dedi ki:

  Bir neden de benden
  Google’ın özel hayata saygı duymaması bizim hakkımızda bilgiler topluyor oluşu

 20. SDN Okuru dedi ki:

  evet düşünüyoruz

 21. SDN Okuru dedi ki:

  Katilmiyorum, her saniye ötüp duran ve bakmak zorunda olduğumuz telefonu kolaylastiracak bir ürün kesinlikle faydasi var

 22. SDN Okuru dedi ki:

  muhalefet olmaya gerek yok bi satışa çıksın böbreğimi satar alırım

" Google Glass Kullanmamak için Nedenler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Glass Kullanmamak için Nedenler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Glass Kullanmamak için Nedenler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "