Okunma

Google Glass’a Hayır Dediler!


27 Temmuz 2014 Pazar 09:30
Google Glass’a Hayır Dediler!

Google‘ın akıllı gözlüğü Glass, bir çok kişinin ilgisini çekmeyi başarsa da, bazı otoriteler bu cihazın pek iyi olmadığını düşünüyor. Daha sinemalar gibi bir çok yerde kullanımı yasaklanan akıllı gözlük, çizgi roman fuarı Comic-Con‘da da yasaklandı.

Glass‘ın belki de en önemli özelliği gözünüzü kırpmanız ile fotoğraf çekebiliyor olmanız. Bu özelliğin kötüye kullanılmasını istemeyen San Diego Comic-Con yetkilileri, telif hakları ihlalinin önlenmesi sebebi ile gözlüğün fuara alınmayacağını söylediler.

Gösteriler dışarı çıkmasın

Fuara özel gösteri ve tanıtımların fuar dışına çıkartılmasını engelleme amacı taşıyan bu yasak, bir sonraki Comic-Con‘dan itibaren geçerli olacak.

:: Sizce Google Glass özel hayatın gizliliğini ihlal ediyor mu?
yazarAtakan Sayın

Mobil teknoloji tutkunu olan Atakan, yıllardır Android kullanıyor. PC mi Mac mi sorusuna ise kesinlikle Mac cevabını veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Glass’a Hayır Dediler! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Glass’a Hayır Dediler! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Glass’a Hayır Dediler! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "