Okunma

Google Glass’ın Çerçevesi 50 Dolar


21 Nisan 2014 Pazartesi 04:00
Google Glass’ın Çerçevesi 50 Dolar

Google Glass bir “akıllı gözlük“. Peki içindeki tüm dijital teknolojiyi çıkarırsak geriye ne kalır?

Geçen hafta bir günlüğüne satışa sunulan Google Glass 1.500 dolardan kendine yeterince alıcı buldu. Ancak büyük bir kitle de istediği cihaza ulaşamadı. Google, bu kalabalığın bir nebze olsun “merakını alması” için, onlara bir çözüm yolu sundu: Tüy hafifliğinde titanyum çerçevesi dışında bir teknolojisi olmayan Google Glass’i ücretsiz denemek.

Google’ın yeni bir pazarlama hamlesi olduğunu düşündüğüm yeni program dahilinde, 855-9GLASS9 numaralı telefonu arayan ABD ikametli teknoloji meraklıları, 50 dolarlık depozito karşılığında Google Glass’in çerçevesini deneyebilecek. Böylelikle cihazın kendisine 1.500 dolar bayılmadan ödemeden önce, en azından üzerinizde nasıl durduğunu denemeniz mümkün olacak.

“Potansiyel Google Glass Kaşiflerinden (Explorer), ürünü satın almadan önce en azından bir kez evde denemek istediklerini öğrendik” diyen Google yetkilileri, “Küçük bir kitleyle başlayıp bu yeni yaklaşımı test edeceğiz” açıklamasını yaptı.

http://static.shiftdelete.net/img/article_new/basliksiz-21397556846.jpg

Sistem Nasıl İşliyor?

İlk etapta yaklaşık olarak 10 bin Google Glass gözlüğün bir günlük satışta sahiplerine ulaştığı tahmin ediliyor. Yeni program kapsamında akılsız çerçevelerin kaç adet dağıtılacağı ise şimdilik bilinmiyor. “Satın almadan önce dene” programına katılmak isteyenler, ilgili numarayı arıyor. Depozito olarak 50 dolarlık kesinti kredi kartından yapılıyor.

Gözlüğü alıp denedikten sonra, çerçeveyi geri iade eden kullanıcı 50 dolarını da geri alabiliyor. Böylelikle Google Glass’i takmanın günlük hayatta ne gibi etkileri olacağı bedelsiz biçimde denenebiliyor.

:: Bu program Türkiye’de uygulansa katılır mısınız?
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google Glass’ın Çerçevesi 50 Dolar”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    güzel ama almam

" Google Glass’ın Çerçevesi 50 Dolar konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Glass’ın Çerçevesi 50 Dolar ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Glass’ın Çerçevesi 50 Dolar ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "