Google’dan süper güvenli güvenlik anahtarı!


26 Temmuz 2018 Perşembe 18:30
Google’dan süper güvenli güvenlik anahtarı!

Google, kimlik avı saldırılarına karşı ciddi bir kalkan olarak kendi fiziksel güvenlik anahtarlarını devreye sokmuş duruma. Google Titan Security Key olarak adlandırılan Google güvenlik anahtarı çözümü kullanıcıları zararlardan koruma hedefinde.

Google güvenlik anahtarı çözümü: Google Titan Security Key

Çevrimiçi tehlikelerden kullanıcıları koruyacak olan ve en etkili yöntemlerden iki faktörlü doğrulama (2FA) kullanan Titan Security Key, USB ve Bluetooth versiyonlarına sahip. Kötü haberse bu güvenlik anahtarlarının şu an için Google Cloud müşterilerine sunuluyor olması. Öte yandan şirket, bu ürünlerin yakın zamanda herkes için Google Store üzerinden de sunulacağını müjdeliyor.

Google Cloud ürün yöneticisi Jennifer Lin, uzun zamandır güvenlik anahtarı kullanımının bulut yöneticileri gibi yüksek değerli kullanıcılar için önemli olduğunu savunduklarını ifade ediyor. Ayrıca Lin, fiziksel anahtarların kullanıcıların hesaplarının koruma altında olduğu konusunda rahat olmasını sağlayacağını vurguluyor. Kısacası, Kimlik avı hırsızlığına karşı Google Titan Security Key ciddi bir önlem olarak karşımıza çıkıyor.

Google güvenlik anahtarı

Anahtarlar Google Chrome internet tarayıcısının yanı sıra Facebook, Github ve Dropbox tarafından da destekleniyor. Diğer internet tarayıcılar ise henüz varsayılan olarak bu fiziksel donanıma destek sunmuyor.

Google, fiziksel güvenlik anahtarını kullanmanın dünya çapındaki 85 bin çalışanını tehdit eden kimlik avı saldırılarını ortadan kaldırdığına da dikkat çekiyor. Anahtarlar, Evrensel 2. Faktör (U2F) olarak bilinen kimlik doğrulama formunun bir parçası. Bu fiziksel anahtar  bir kez doğrulandığında, kullanıcının bir hesap veya web sitesine giriş yaparken parola girmesine de gerek kalmıyor.
yazarİlker Şekercioğlu

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, bu bağımlılığını teknolojiyi yakından takip etmek isteyenlerle paylaşmaktan büyük keyif alıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Google’dan süper güvenli güvenlik anahtarı! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google’dan süper güvenli güvenlik anahtarı! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google’dan süper güvenli güvenlik anahtarı! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 F1 kupasını basan 3D yazıcı kutusundan çıkıyor F1 kupasını basan 3D yazıcı kutusundan çıkıyor
  2. 2 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  3. 3 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  4. 4 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  5. 5 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  6. 6 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  7. 7 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  8. 8 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  9. 9 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  10. 10 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme