Okunma

Google Haber Tavsiye Edecek


02 Eylül 2009 Çarşamba 07:15
Google Haber Tavsiye Edecek

Google, arama sonuçlarında arama kutusuna yazdığınız kelimeye göre tavsiyelerde bulunuyordu. Örneğin google.com.tr’yi açıp arama kutusuna Shift yazdığınızda, ilk arama sonucu olarak Shiftdelete çıkıyor. Bu tavsiyeleri sayesinde daha kolay arama yapabiliyor, işimizi daha pratik bir şekilde halledebiliyorduk.

Şimdi ise Google, haber hizmetine aynı özelliği ekliyor. Google News üzerinden haberleri takip eden kullanıcılar, haber arayacakları zaman, arama sonuçlarındakiyle aynı şekilde haber başlıkları tavsiye sonuçları olarak gelecek. Hizmet şimdilik İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca ve İspanyolca olarak başladı. Diğer dillere ise kısa süre içerisinde bu özellik eklenecek.

:: Google News üzerinden haberleri takip ediyor musunuz?
yazarAkhun Aktosun

"İstikbal Göklerdedir" sözünü benimseyen Akhun, bir yandan astronomi okuyup, bir yandan da bilişim dünyasında kendine sağlam bir kariyer yapmaya çalışıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Haber Tavsiye Edecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Haber Tavsiye Edecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Haber Tavsiye Edecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "