Okunma

Google Haberler uygulaması tamamen yenilenecek


05 Mayıs 2018 Cumartesi 14:00
Google Haberler uygulaması tamamen yenilenecek

Kısa bir süre önce Apple’ın yeni bir haber ve dergilik uygulaması üzerine çalıştığına dair bazı haberler ortaya çıkmıştı. Şimdi de AdAge’ten çıkan bazı haberlere göre Google, yeni Google Haberler uygulamasıyla kullanıcı deneyimini daha iyi bir hale getirecek. Google Haberler uygulamasının hem işlevlerini arttıracak, hem de tasarımını yenileyecek.

Google’ın birçok hizmeti, yeni Google Haberler uygulamasında bir araya gelecek

Bir yayın yöneticisi tarafından yapılan açıklamaya göre Google’ın Google Haberler uygulamasını yenilemesindeki asıl amaç, Google’ın var olan haberlerle alakalı tüm hizmetlerini bir araya toplamak istemesi. Böylece Google, tüm haber hizmetlerini bir araya toplayarak kullanıcılara daha kolaylaştırılmış ve iyileştirilmiş bir deneyim sunacak.

Google Haberler, Google Gazetelik ve YouTube’un haberler bölümü bir araya getirecek. Google Gazetelik uygulamasının fonksiyonlarının Google Haberler’e taşınması ile birlikte de kapatılması bekleniyor. Ayrıca yayıncıların üretmiş olduğu içerikleri, Google platformunda daha hızlı yüklemek için Hızlandırılmış Mobil Sayfaları (AMP) teknolojisini kullanacak.

Ortaya çıkan bu haberler doğruysa Google Haberler uygulaması çok daha fonksiyonlu hale gelecek. Google’ın YouTube şirketine sahip olması, bu konuda oldukça büyük bir avantaj. Bu sayede videolu haberler, yayıncılar tarafından daha kolay üretebilecek; kullanıcılar tarafından da daha kolay tüketilebilecek.

Apple’ın da yakın zamanda benzer bir uygulama ile karşımıza çıkacağını düşündüğümüzde, Google ve Apple arasındaki rekabetin uygulamalar tarafında da artacağı tahmin ediliyor.

Google Haberler uygulaması tamamen yenilenecekyazarMert Can Orhan

Küçüklüğünden beri teknolojiye ilgi duyan Mert Can, teknoloji odaklı haber ve dosya yazılarını insanlara aktarmak için ShiftDelete.Net'te!
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Haberler uygulaması tamamen yenilenecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Haberler uygulaması tamamen yenilenecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Haberler uygulaması tamamen yenilenecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "