Google Hangouts için kapanma tarihi belli oldu


17 Ekim 2020 Cumartesi 22:00
Google Hangouts için kapanma tarihi belli oldu

Piyasada çok sayıda mesajlaşma uygulaması mevcut. WhatsApp ve Telegram, bu uygulamalar arasında en fazla bilinenlerden ve kullanılanlardan ikisi. Yıllar önce mesajlaşma amacıyla Google tarafından geliştirilen Hangouts için kapanma tarihi de belli oldu. Normal şartlarda bu yıl içinde kapanması beklense de karar ertelenmişti. Hangouts kullanıcıları ise, Google’ın bir başka uygulaması olan Google Chat servisine geçiş yapabilecek.

Google Chat, şu anda Google Workspace müşterilerine sunulan bir mesajlaşma servisi.

Google Hangouts için kapanma tarihi yaklaşıyor

Konu Google ve bir servisinin kapatılması olduğu zaman, artık kimse bu haberleri garipsemiyor. Bu zamana kadar çok fazla servisini kapatan Amerikalı teknoloji devi, bu durumu bir alışkanlık haline getirmiş durumda. Hatta bu kapatma kararları o kadar fazla ki, Google tarafından planlanan veya halihazırda uygulanmış olan geçmiş ve gelecekteki kapatma kararlarının kaydını tutan Google Graveyard adlı bir site bile mevcut.

Normal şartlarda çoktan kapanmış olması gereken Google Hangouts için yeni bir kapanma tarihi belirtildi. Bir zamanlar popüler olan uygulama, 2021 yılında kapatılacak. Tam bir tarih verilmese de kapanışın Mart ve Mayıs ayları arasında olması bekleniyor. Hangouts servisi kapandıktan sonra ise, kullanıcıları ücretsiz olarak Google Chat servisini kullanabilecek. Google Chat, şu anda Google Workspace müşterilerine sunulan bir özellik. Ancak Chat uygulamasında, Hangouts’da bulunan ses ve görüntülü sohbet gibi birçok temel özellik bulunmuyor.

Geçiş yapmaya karar veren Hangouts kullanıcılarının tüm mesajlarının otomatik olarak Chat uygulamasına taşınacağı belirtildi.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 yorum - “Google Hangouts için kapanma tarihi belli oldu”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  WhatsApp in tel no yerine mail adres doğrulamali turu varmı?

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  Bu devirde mesajlaşma uygulaması tutturmak artık çok zor. Farkın olacak ki kullanıcı gelsin. Google bunu algılayamıyor sanırım sürekli deniyor deniyor olmuyor işte. Ayrıca duo gibi kaliteli bir uygulaman varken birden fazla görüntülü görüşme uygulaması yapıp bunları sürekli güncel tutmak daha zor. Bunun yerine duoya yüklen tek uygulama yap tüm altyapınla iyi reklam yap bitti gitti.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  Google bi dikiş tutmuyor

" Google Hangouts için kapanma tarihi belli oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Hangouts için kapanma tarihi belli oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Hangouts için kapanma tarihi belli oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk Yıllardır beklenen teknoloji! Mırıldanarak şarkı bulduk
 2. 2 Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor! Şarj canavarı realme 7 Pro kutusundan çıkıyor!
 3. 3 Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı! Yedeklediğimiz veriler ne kadar güvende? İşte cevabı!
 4. 4 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
 5. 5 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
 6. 6 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
 7. 7 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
 8. 8 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
 9. 9 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
 10. 10 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?