Google Hangouts için kapanma tarihi belli oldu


17 Ekim 2020 Cumartesi 22:00
Google Hangouts için kapanma tarihi belli oldu

Piyasada çok sayıda mesajlaşma uygulaması mevcut. WhatsApp ve Telegram, bu uygulamalar arasında en fazla bilinenlerden ve kullanılanlardan ikisi. Yıllar önce mesajlaşma amacıyla Google tarafından geliştirilen Hangouts için kapanma tarihi de belli oldu. Normal şartlarda bu yıl içinde kapanması beklense de karar ertelenmişti. Hangouts kullanıcıları ise, Google’ın bir başka uygulaması olan Google Chat servisine geçiş yapabilecek.

Google Chat, şu anda Google Workspace müşterilerine sunulan bir mesajlaşma servisi.

Google Hangouts için kapanma tarihi yaklaşıyor

Konu Google ve bir servisinin kapatılması olduğu zaman, artık kimse bu haberleri garipsemiyor. Bu zamana kadar çok fazla servisini kapatan Amerikalı teknoloji devi, bu durumu bir alışkanlık haline getirmiş durumda. Hatta bu kapatma kararları o kadar fazla ki, Google tarafından planlanan veya halihazırda uygulanmış olan geçmiş ve gelecekteki kapatma kararlarının kaydını tutan Google Graveyard adlı bir site bile mevcut.

Normal şartlarda çoktan kapanmış olması gereken Google Hangouts için yeni bir kapanma tarihi belirtildi. Bir zamanlar popüler olan uygulama, 2021 yılında kapatılacak. Tam bir tarih verilmese de kapanışın Mart ve Mayıs ayları arasında olması bekleniyor. Hangouts servisi kapandıktan sonra ise, kullanıcıları ücretsiz olarak Google Chat servisini kullanabilecek. Google Chat, şu anda Google Workspace müşterilerine sunulan bir özellik. Ancak Chat uygulamasında, Hangouts’da bulunan ses ve görüntülü sohbet gibi birçok temel özellik bulunmuyor.

Geçiş yapmaya karar veren Hangouts kullanıcılarının tüm mesajlarının otomatik olarak Chat uygulamasına taşınacağı belirtildi.
yazarGorkem Say

Editörlük kariyerine SDN ile başlayan Görkem, aynı zamanda SDN Forum'da moderatörlük yapıyor. Eğitim hayatına bilgisayar mühendisliği okuyarak devam eden Görkem'in en büyük ilgisi ise bilgisayar donanımları.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
3 ay önce

Google bi dikiş tutmuyor

mrkonyar
mrkonyar
3 ay önce

Bu devirde mesajlaşma uygulaması tutturmak artık çok zor. Farkın olacak ki kullanıcı gelsin. Google bunu algılayamıyor sanırım sürekli deniyor deniyor olmuyor işte. Ayrıca duo gibi kaliteli bir uygulaman varken birden fazla görüntülü görüşme uygulaması yapıp bunları sürekli güncel tutmak daha zor. Bunun yerine duoya yüklen tek uygulama yap tüm altyapınla iyi reklam yap bitti gitti.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
3 ay önce

WhatsApp in tel no yerine mail adres doğrulamali turu varmı?

" Google Hangouts için kapanma tarihi belli oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Hangouts için kapanma tarihi belli oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Hangouts için kapanma tarihi belli oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  2. 2 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  3. 3 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  4. 4 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  5. 5 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2
  6. 6 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  7. 7 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  8. 8 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  9. 9 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  10. 10 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı