Okunma

Google Hangouts ikiye bölünüyor!


10 Mart 2017 Cuma 03:00
Google Hangouts ikiye bölünüyor!

Google’ın mesajlaşma uygulaması Hangouts bugün ortaya çıkan haberlere göre ikiye bölünüyor. Hangouts Meet ve Hangouts Chat adı verilecek iki yeni uygulama haline gelmesi beklenen Hangouts bu sayede Slack’e de rakip olmayı planlıyor.

Hangouts Meet ve Hangouts Chat nedir?

Öncelikle Hangouts Meet ile başlayalım. Hangouts Meet direkt olarak videolu ve sesli görüşmeler sağlamak amacıyla tasarlanıyor. Kendisi şu anda indirilebilir halde ve hemen kullanmaya başlayabiliyorsunuz.

Fakat bu uygulamayı daha çok video bağlantılı toplantılar için hazırladıklarını söylemek yanlış olmaz. Ayrıca uygulamanın işlemciye artık çok daha az yükleneceği ve batarya ömrü konusunda da kullanıcı dostu olacağı söyleniyor.

Hangouts Chat ise Slack benzeri bir uygulama olacak. Hatta direkt olarak Slack’i hedef aldıklarını söylemek de yanlış olmaz. iOS, Android ve Web uygulaması olarak kullanıcılara sunulacak. İçerisinde aynı Slack’de olduğu gibi oda oluşturma, şifreleme ve yetkiler gibi özellikler barındıracak.

Hangouts Chat şu anda kullanılabilir durumda değil ve yakında Google’ın erken erişim programına dahil edilecek. Testler tamamlandıktan sonra da tüm kullanıcıların beğenisine sunulacak.

Google Hangouts ise hemen ortadan kaybolmayacak ama insanlar Hangouts Meet ve Hangouts Chat’e alışmaya başladığında yavaş yavaş ortadan kaldırılacak.

:: Hangouts hakkında alınan bu kararla ilgili ne düşünüyorsunuz?
yazarMurat Sağlam

Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Google Hangouts ikiye bölünüyor!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  sanki hangouts hafizada az yer ***** de bunlar olsa hafiza kalmaz.

 2. SDN Okuru dedi ki:

  millet silerken zorlansın diye 2 ye ayırıyorlar uygulamayı 😀 allo ve duo ya noldu ? 😀

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Hangous kullanıylmıyor boşuna yer kaplıyor

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Yeni gelen telefonlarda hangouts olmayacaktı onun yerine Google duo uygulamasina yer verecekti şimdi programı ikiye boluyor yakında bunlarda Google'ın tozlu sayfalarına karışacak demektir

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Eee allo ve duo nolacak

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Hangouts denilen şeyden kurtul google kardeş. Tutmadı

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Zamanında WhatsApp i rakibine kaptirdilar şimdi debelenip duruyorlar

" Google Hangouts ikiye bölünüyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Hangouts ikiye bölünüyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Hangouts ikiye bölünüyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "