Okunma

Google Haritalar doğal afet olaylarını haber verecek!


10 Haziran 2019 Pazartesi 17:00
Google Haritalar doğal afet olaylarını haber verecek!

Google’ın trafik navigasyon uygulaması olan Waze’yi satın almasından sonra geliştirmelerine devam ediyor. Waze’nin öne çıkan özelliklerinden sonra Google Haritalar doğal afet olaylarını haber verecek.

Google Haritalar doğal afet

Google Haritalar doğal afet bildirimleri gönderecek

Google, bir blog yayınında, Google Haritalar’ın SOS uyarıları özelliğinin, doğal afetler sırasında görsel bilgiler eklenerek, kullanıcıları tehlikeden uzak tutacak yeni bir navigasyon uyarısı sistemi ile geliştirildiğini söyledi. Yeni güncelleme ile uygulama kasırga, deprem ve sel gibi doğal afetleri ayrıntılı görselleştirmeler ile haber verecek. Ayrıca belirlediğiniz rota üzerindeki doğal afet ihtimallerini veya olayları için de bildirim gönderip alternatif rota önerisinde bulunacak.

Doğal afet beklenen etki alanının yakınında yaşayanlar için önceki günlerde otomatik olarak bir kriz bildirim kartı görünecek. Kart, doğal afetin yörüngesinde ve isabet edebileceği beklendiği zamanla ilgili tahminleri gösteren bir bildirimi de içerecek.

Deprem bildirimleri de, fay titremelerinin belirli alanlarda ne kadar yoğun olduğunu göstermek için renk kodlu bir görselleştirmeyle merkez üssü ve büyüklüğünü gösterecek. Sel için, nerede meydana gelebileceklerini ve bazı bölgelerdeki beklenen ciddiyeti gösterecek, ancak bu özellik şimdilik Hindistan’da mevcut.
yazarYiğit Can Polat

1999 yılından bu zamana kadar en büyük tutkum olan teknolojiyi, ilk masaüstü bilgisayarımı kutusundan çıkarırken yaşadığım ilk günkü heyecanımla beraber ShiftDelete.Net ailesi içinde sizlere ulaştırmaya çalışıyorum.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Google Haritalar doğal afet olaylarını haber verecek!”

  1. cemal34 dedi ki:

    Çok güzel olmuş iyi gelişme.

  2. Teknoloji Dostu dedi ki:

    Harika

" Google Haritalar doğal afet olaylarını haber verecek! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Haritalar doğal afet olaylarını haber verecek! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Haritalar doğal afet olaylarını haber verecek! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "