Okunma

Google Haritalar güncellendi! İşte yeni özelliği


02 Kasım 2019 Cumartesi 17:00
Google Haritalar güncellendi! İşte yeni özelliği

Bir şehri keşfetmek için Google Haritalar uygulamasını kullandığınızda önemli yerleri gösteren simgeleri fark etmemiş olabilirsiniz. Şirket bu sorunu çözebilmek için uygulamaya yeni güncelleme ile birlikte simge paketi ekledi.

Google Haritalar ile şehri daha kolay keşfedilecek

Akıllı telefonların hayatımıza girmesi ile birlikte yeni yerler keşfederken mobil cihazlardaki uygulamaları kullanmaya başladık. Harita uygulamaları bu sebepten dolayı şehirlerin önemli noktalarını özel simgeler ile işaretliyor. Firma, simge seçimi nedeniyle bazı sıkıntılara sebep oluyordu. Yeni güncelleme ile birlikte bu sorun ortadan kalktı.

Uygulama 10.28.2 sürümü ile büyük simge özelliğine kavuştu. Londra, Paris, Roma, Barselona, New York gibi şehirleri harita üzerinden incelediğinizde eski sürümlere göre farklı olduğunu görebileceksiniz. Özellikle antik kentlerde benzer şekilde simgelerin kullanılması ziyaret ettiğiniz şehri daha iyi keşfedebilmenize olanak sağlayacaktır.

Google haritalar güncelleme ile yeni simgelerine kavuştu

Şimdilik sadece tarihi ve önemli yerlerin simgelerini ekleyen firma, ileride diğer kategoride bulunan yapılar ile ilgili çalışmalarda bulunabilir. Örneğin Sydney Opera Binası, Dünya Mirasları listesine eklenmiş bir yapı olmasına rağmen Google Haritalar uygulamasında herhangi bir simge ile işaretlenmemiş. Bu konuda herhangi bir açıklama yapmayan şirketin özel simgeleri hangi kriterlere göre oluşturduğu merak konusu.

Yeni özelliği ile birlikte uygulama 200‘den fazla ülkede binlerce şehri keşfetmenize yardımcı olacak.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Google Haritalar güncellendi! İşte yeni özelliği”

 1. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Sonuç olarak haritaları boşuna güncellemeyin. Bizim bir işimize yaramıyor , biz türkiye deyiz

 2. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Street view Eski diyen arkadaşım sen yapsaydın da olsaydı.

 3. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Çözünürlük sıfır,bunun bir çözümü yokmu

 4. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Onu bunu bırakın en basiti bile street view.
  Türkiye de street view görüntüleri hala 2014 yılına ait.

 5. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Türkiye listeye girene kadar 10 yıl geçer. Google Türkiye’yi 4. Dünya ülkesi sanıyor

 6. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Navigasyon da Yandex tek geçer diyorum ve gidiyorum

  1. Teknoloji Dostu dedi ki:

   Navi çıktığından beri hergün kullanan biri olarak Yandex kadar berbat bi navi yok diyorum. Google maps daha iyisini yapana kadar en iyisidir.

 7. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Istanbul yok😠

 8. Teknoloji Dostu dedi ki:

  Türkiyede birçok yerin eski hali vAr yerlerine yeni seyler yapilmis ama eklenmemis haritalara sonra yeni yapilacak yerlerin nedense her zaman insaati gosteriliyor bitsede haritalarda oyle gozukuyor

 9. Anonim dedi ki:

  Milyon tane yeni özellik gelsin, şu iki sorunu çözmedikçe hala çöp, hala çöp…
  Öncelikle Türkiye’de en iyi çektiğini söyleyen hat bile şehirlerin göbeğinde sinyal verememekte ve GPS sinyali alamamakta. Böylece şehrin göbeğinde bile aradığın yeri bulamıyorsun.
  İkinci olarak da bu uygulama toprak yol ile otobanı ayırt edemeyip hepsini aynı ölçüde öneriyor. Ve aptal gibi bu uygulamaya güvenip en kısa yoldan gitmeyi seçersen dağ başında, stabilize yollarda helak oluyorsun.

" Google Haritalar güncellendi! İşte yeni özelliği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Haritalar güncellendi! İşte yeni özelliği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Haritalar güncellendi! İşte yeni özelliği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "