Google Haritalar için yeni bir özellik geliyor!


02 Aralık 2020 Çarşamba 09:45
Google Haritalar için yeni bir özellik geliyor!

Zamanla gelişen Google Haritalar, bir noktadan başka bir noktaya yol göstermek haricinde pek çok farklı özelliği de bünyesinde barındırıyor. Yavaş yavaş sosyal medya uygulamasına evirilen Google Haritalar, topluluk bildirimi özelliği ile birlikte daha da gelişiyor. Google, Haritalar topluluğunun günde 20 milyondan fazla gönderi yaptığını ve bu topluluğun giderek büyüdüğünü belirtti.

Bu yapılan gönderilerin çoğu öneriler, işletmeler için yapılan güncellemeler, adres güncellemeleri, yeni incelemeler ve değerlendirmeler olarak belirtildi.

Google Haritalar için topluluk bildirimi özelliği geliyor

Google’ın getirdiği yeni özellik ile birlikte kullanıcılar, yerel kaynaklardan daha güvenilir güncellemeler ve bildirimler alabilecek. Bu özellik, Google Haritalar’ın Keşfet sekmelerinde bulunacak. Google tarafından paylaşılan blog gönderisinde yeni özellik için, “Yerel uzmanlar ve takip ettiğiniz kişilerin yanı sıra yiyecek ve içecek satıcıları tarafından Google Haritalar’a eklenen en son incelemeleri, fotoğrafları ve yayınları görebilirsiniz” şeklinde bir açıklama yaptı.

Google Haritalar için getirilen yeni topluluk bildirimi özelliği sayesinde, çevrenizde olup biteni görmek için kartlarınızı ziyaret edebilirsiniz. Ev sevdiğiniz restoran menüye yeni bir yemek eklediğinde, bu güncellemelerden haberdar olabilirsiniz. Yakınlarda yeni bir yürüyüş veya popüler bir günübirlik gezi arıyorsanız, Google Haritalar tarafından sunulan en iyi öneriler için akışınıza göz atabilirsiniz.

Topluluk bildirimi özelliği, Google’a gönderilen birçok yerel bilgiyi aldıktan sonra kullanıcıların ilgi alanlarına uyacak şekilde biçimlendiriyor. Yiyecek ve içecek tercihlerinde işaretlediğiniz mutfaklar veya yemekler ile ilgili daha fazla öneri, inceleme, fotoğraf ve işletme gönderisi görebileceksiniz. Topluluk bildirimi özelliği ile birlikte işletmelerin paket servis özelliği olup olmadığını görebilir, şirket tarafından alınan korona virüs güvenlik önlemlerine bakabilirsiniz. Topluluk bildirimi özelliği, iOS ve Android tarafında kullanıma sunulmuş durumda.
yazarGorkem Say

Editörlük kariyerine SDN ile başlayan Görkem, aynı zamanda SDN Forum'da moderatörlük yapıyor. Eğitim hayatına bilgisayar mühendisliği okuyarak devam eden Görkem'in en büyük ilgisi ise bilgisayar donanımları.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Google Haritalar için yeni bir özellik geliyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Haritalar için yeni bir özellik geliyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Haritalar için yeni bir özellik geliyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  2. 2 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  3. 3 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  4. 4 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  5. 5 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  6. 6 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  7. 7 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  8. 8 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)
  9. 9 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık
  10. 10 Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video) Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video)