Okunma

Google Haritalar için yepyeni özellik!


15 Temmuz 2017 Cumartesi 14:00
Google Haritalar için yepyeni özellik!

Popüler harita uygulaması Google Haritalar’a yeni özellikler eklenmeye devam ediyor. Haritalar’a eklenen yeni özelikle birlikte kullanıcılar, seyahat planlarını daha kolay hazırlayabilecek.

Yeni özellikle Google Haritalar, kullanıcıların yola çıkış saatine göre seyahat süresini hesaplayacak.

Günün yoğun saatlerini belirleyen Google, size trafiğe bağlı olarak gidebileceğiniz en hızlı rotayı sunmanın yanı sıra en uygun çıkış saatini de söyleyecek.

Şu anda sadece ABD ve İngiltere’de kullanıma sunulan özellik, kullanıcılara yola çıkmaları için en doğru zamanı grafik üzerinden gösteriyor.

Örneğin eve 18.00’da dönmeye karar veren bir kullanıcı, Google Haritalar’dan saati kontrol ettiğinde, yarım saat sonra çıkarsa evine 20 dakika daha hızlı gidebileceğini görebiliyor. 

Yüzlerce şehirdeki trafik verilerini toplayan Google’ın bu verileri kullanarak sunduğu yeni özellik ile trafik sıkışıklıkları tahmin edilebilir hale geliyor.

17-07/15/google-haritalar-icin-yepyeni-ozellik.jpg17-07/15/google-haritalar-icin-yepyeni-ozellik-1.jpg

Birkaç ayda bir Google, Haritalar servisine yeni küçük özellikler ekliyor. Haritalar’ın boş park yerlerini gösterme gibi özellikleri şu an ülkemizde kullanılamasa da bu özellikler gelecekte bizim hayatımızda da oldukça yer alacak gibi görünüyor.

Tüm bu iyileştirmelerin yanı sıra Google, Haritalar’daki sahte iş yerleri ve lokasyonlar ile savaşıyor. Haritalar’daki yerlerin doğruluğunu önemseyen şirket, sahte iş yerlerini temizliyor. Şirketin yaptığı açıklamaya göre, son iki yılda sahte iş yerleri ve popüler olarak gösterilen yerlerin yüzde 70’i temizlendi.

Son olarak Google Haritalar’ın yeni özelliklerinin Türkiye’de ne zaman kullanılmaya başlayacağının henüz belli olmadığını belirtelim.
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

4 yorum - “Google Haritalar için yepyeni özellik!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Kusursuz çalışıyor. Resmen hayatımı değiştiren uygulama

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Sonra herkesi aynı saate yönlendirip trafik yaparsa

 3. SDN Okuru dedi ki:

  yahu siz de çıktığı zaman haber yapın be mübarek. bana ne ingiltere ve abd'de uygulamaya sokulan şeyden.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Google haritalar iyi hoş da, offline kullanım ve harita indirme konusunda daha iyi olması lazım.

" Google Haritalar için yepyeni özellik! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Haritalar için yepyeni özellik! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Haritalar için yepyeni özellik! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "