Google Haritalar ile araç kaybetmeye son!


2017-03-21 04:00:00
Google Haritalar ile araç kaybetmeye son!

Google Maps yani Google Haritalar uygulamasına eklenen yeni bir özellik sayesinde artık aracınızı park ettiğiniz yeri ve zamanını tam olarak belirleyebileceksiniz.

Park yerini kaybetme derdine son!

Harita üzerinde aracınızı park ettiğiniz anda, menüde yer alan Park yerini kaydet seçeneği sayesinde harita üzerinde P simgesi oluşacak ve aracınızı aramak gibi bir probleminiz kalmayacak.

17-03/21/park.png

Aslına bakarsanız bu özellik çok da şaşırtıcı ya da yenilikçi bir girişim değil. Özellikle de Apple’ın aynı şeyi iOS 10 ile birlikte Apple Maps’e dahil ettiğini düşünecek olursak, Google’ın bu konuda biraz geç kaldığını dahi söyleyebiliriz.

Google Haritalar uygulaması için son güncelleme dağıtılmaya başlandı ve bugün güncellemeyi yapmak isteyen tüm Android kullanıcıları yeni park yeri belirleme özelliğine sahip olabilecek.

:: Google Haritalar kullanıyor musunuz?


 • yazarMurat Sağlam

  Medya ve İletişim bölümünde yüksek lisans yapmakta olan Murat; oyun, sinema ve teknoloji dünyasıyla yakından ilgilenmektedir.
  Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

  “Google Haritalar ile araç kaybetmeye son!” üzerine 11 yorum

  1. SDN Okuru dedi ki:

   bir insan arabasını park ettiği yeri nasıl unutur ya 😀

  2. SDN Okuru dedi ki:

   Türkiye'de navigasyonlardaki hatalı tarifleri programların kendilerine bağlamayın. Kullandıkları haritaların güncel olmamasından kaynaklanıyor. Başarsoft'un son çeyrek haritasını sadece Yandex kullanıyor. Bunu Google bi kullansa kimse başka birşeyi denemez daha.

  3. SDN Okuru dedi ki:

   neredeyse 4-5 aydır vardı zaten !!!

  4. SDN Okuru dedi ki:

   Google Now geldiğinden beri kullandığımız bir özellik bu. Elle işaretlemeye de gerek kalmıyor.

  5. SDN Okuru dedi ki:

   Google haritalar once beni gidecegim adrese gotursun de araci ben kendim de bulurum hep sapmalarla goturuyor hatta gecen hafta gitmek istedigim banka yerinde yok 3 km baska bir yerde haritalarini duzeltsinler once

  6. SDN Okuru dedi ki:

   bir de şöyle düşünün: sizi eliyle koymuş gibi istediği her an bulabilecek.

  7. SDN Okuru dedi ki:

   Aslında Google Now kullananlar bilir, now ekranında aracınızı park ettiğiniz yeri Google gösterir. Kontrol sizde değildir ve atıyorum, kendi aracınızla işe geldiniz Google parkettiğiniz yeri gösterir ama sonra bir arkadaşın aracı ile dışarı çıktınız bu sefer park yeri olarak o aracın park konumunu gösterir. Bunu kullanıcının kararına bırakmak güzel olmuş

  8. SDN Okuru dedi ki:

   Zaten benim haritalar bunu söylüyordu. Bu özellik yeni değildi

  9. SDN Okuru dedi ki:

   Bu zaten vardı kaç yildir google da . Ama biz isaretlemiyoduk diye dbiliyom kendisi algılayıp bildiriyodu

  Yorum yazın