Okunma

Google Haritalar ile Mars’ı Keşfedin


06 Ağustos 2014 Çarşamba 20:55
Google Haritalar ile Mars’ı Keşfedin

Google, NASA’nın Mars’taki keşif robotu Curiosity Rover‘ın ikinci yılı anısına Ay ve Mars yüzeyini internet dünyasına kazandırdı.

Çeşitli keşif olanakları ile Ay ve Mars‘ı gezinme olanağı sunan Google Haritalar, böylelikle uzayın derinlikleri için astronot olma şartını ortadan kaldırıp birçok insanın hayalini gerçeğe dönüştürüyor.

Sadece iki adım

Esrarengiz kızıl gezegen Mars ve uydumuz Ay’ı yakınlaşıp uzaklaşma, önemli bölgeleri detaylarıyla sunma gibi özelliklere sahip yeni hizmetin kullanımı da oldukça basit.  

Google Haritalar’a girildikten sonra Earth kutucuğu ve Keşfet imleci tıklanıyor. Artık Dünya’nın yanı sıra Mars ve Ay’da keşfedilebilir gezegen/uydular arasına katılmış halde karşınızda.

Detaysız ve biraz soğuk bir tasarım sunan her iki uzay cisminin yakın zaman içinde daha gelişmiş algoritmalarla sunulup sunulmayacağı ise henüz bilinmiyor.

:: Google üzerinden Ay ve Mars’ta gezinecek misiniz?

Yazan: Ferhat Verdi
SDN – ShiftDelete.Net
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Haritalar ile Mars’ı Keşfedin konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Haritalar ile Mars’ı Keşfedin ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Haritalar ile Mars’ı Keşfedin ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "