Google Haritalar, YouTube Music desteğine kavuşuyor


12 Haziran 2020 Cuma 19:45
Google Haritalar, YouTube Music desteğine kavuşuyor

Navigasyon uygulamaları arasında en kullanılanlardan biri olan Google Haritalar, YouTube Music desteğini kullanıcılara sunmaya hazırlanıyor. Daha önceden Spotify ve Apple Music için de kullanılan özellik, YouTube Music için de aktif hale getirildi.

Her ikisi Google tarafından geliştirilen uygulamaların entegre çalışması bir süredir bekleniyordu. Artık telefonda yol tarifi ekranı açıkken aynı zamanda YouTube Music şarkıları için temel özellikler kullanılabilecek.

Google Haritalar, YouTube Music desteği kullanımda

Araç kullanan kişiler bazen, telefonu üzerinden yol tarifi alırken aynı zamanda müzik de dinliyor. Araç kullanımında kolaylık sağlanması amacıyla Google Haritalar uygulaması Spotify, Apple Music ve Google Play Music uygulamalarıyla entegre edilmişti. Artık Google Haritalar YouTube desteği de alarak kullanıcılarına yol tarifinde bulunabilecek.

Google Haritalar YouTube Music desteğini kullanabilmek için birkaç ayar adımının yapılması gerekiyor. İlk olarak Google Haritalar’da sağ üstte bulunan hesap bilgileri kısmına gitmelisiniz. Burada “Ayarlar” sekmesine girdikten sonra “Navigasyon ayarları” seçeneği seçmelisiniz. Daha sonra açılan sayfada “Varsayılan medya uygulaması” sekmesinde YouTube Music seçilmesi gerekiyor.

google haritalar youtube

Eğer bu sekmede YouTube Music’i göremezseniz, bir alttaki seçenek olan “Asistan için varsayılan medya sağlayıcı” sekmesinden YouTube Music’i seçebilirsiniz. Daha sonra aynı kısımdan YouTube Music uygulamasını seçerek, özelliği kullanabilirsiniz.

Yeni özelliğin kullanımının nasıl olduğunu da aşağıdaki görselden inceleyebilirsiniz. Desteklenen diğer müzik uygulamaları da aynı şekilde navigasyon üzerinde kullanılabiliyor.

google haritalar youtube desteğiyazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Google Haritalar, YouTube Music desteğine kavuşuyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Haritalar, YouTube Music desteğine kavuşuyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Haritalar, YouTube Music desteğine kavuşuyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor M1 işlemcili MacBook Air kutusundan çıkıyor
  2. 2 Logitech M190 mouse inceleme Logitech M190 mouse inceleme
  3. 3 AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi AirPods Pro rakibi Jabra Elite 85T incelemesi
  4. 4 M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor M1 işlemcili Mac mini kutusundan çıkıyor
  5. 5 Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı Türkiye'de ilk! Galaxy S21 Ultra kutu açılımı
  6. 6 QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi QCY T5 Bluetooth kulaklık incelemesi
  7. 7 Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor! Uygun fiyatlı realme Watch S kutusundan çıkıyor!
  8. 8 Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik Tuzla Teknoloji Müzesi'nde tarihe tanıklık ettik
  9. 9 SDN ofisi parayı ne yapıyor? SDN ofisi parayı ne yapıyor?
  10. 10 Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor! Dünyanın en büyük AirPods'u kutusundan çıkıyor!