Okunma

Google Havaalanı Kiralıyor!


17 Şubat 2014 Pazartesi 07:00
Google Havaalanı Kiralıyor!

NASA’nın sorunları ile ünlü hangarı Hangar One‘ a ev sahipliği yapan Moffett Federal Havaalanı Google tarafından kiralanıyor. Günümüzde Google yöneticilerinin özel jetleri için kullanılan havaalanı eğer NASA ile anlaşma sağlanırsa tüm hangarları ile birlikte Google’a kiralanacak.

Bu anlaşma ile kendi havaalanına sahip olacak olan Google, özel jetleri için ödediği, yer hizmetleri kira bedelinden tasarruf etmesi bekleniyor. Uçakların iniş ve kalkışı için aynı havaalanında bir pist kiralamış olan Google, Hangar One başta olmak üzere tüm hangarların tekrar kullanılabilir hale getirilmesinden de sorumlu olacak.

Zehirli Maddeler İçeriyor

NASA’nın başına dert olan ünlü Hangar One 1933 yılında inşa edilmiş ve uzun yıllar boyunca Dünya’nın en büyük hangarlarından birisi olarak kalmıştı. 2003 yılında panellerinde zehirli maddeler bulunduğu tespit edilen hangarın kullanımı yasaklanmış, paneller kaldırılarak bölge temizlenmeye çalışılmıştı.

İki taraftan açılan kapıları bulunan hangar, anlaşmaya göre Google tarafından tekrar kullanılabilir hale getirilecek. Yeni paneller takılacak ve bakımı yapılacak olan hangar Amerika Birleşik Devletleri’nde tarihi bir öneme sahip. Discovery Channel’ın sevilen programı Efsane Avcıları’nın iki bölümüde Hangar One içerisinde çekilmişti.

:: Google’ın havaalanı kiralaması hakkında ne düşünüyorsunuz?

 
yazarAtakan Sayın

Mobil teknoloji tutkunu olan Atakan, yıllardır Android kullanıyor. PC mi Mac mi sorusuna ise kesinlikle Mac cevabını veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Havaalanı Kiralıyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Havaalanı Kiralıyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Havaalanı Kiralıyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "