Okunma

Google, Havalimanı Kiraladı


12 Kasım 2014 Çarşamba 13:00
Google, Havalimanı Kiraladı

Dünya’nın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olan Google, farklı alanlardaki çalışmalarını da sürdürmeye devam ediyor. Şirket son olarak bugün itibariyle, NASA (Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi)‘dan havalimanını kiraladı.

2014 yılının başlarından itibaren devam ettiği belirtilen pazarlıklar, nihayet bugün itibariyle sonuçlandı. 

14-11/12/131367.jpg

NASA‘dan 60 yıl için kiralanan Moffett Field havaalanı için Google, 1.16 Milyar Dolar ödeyecek. Hava alanı, satın alma sonrası Google‘ın bir alt şirketi olan Planetary Ventures LLC‘nin kontrolünde olacak.

Arka planda, havalimanını ne gibi amaçlarla kullanılacağı tam bilinmiyor ve merak ediliyor olsa da Google, hava alanını Google‘a ait özel jetler için kullanacağını açıkladı. Yani Google’ın uzay ve dünya ile ilgili yeni projeleri var diyebiliriz.

Anlaşma ile 60 yıl boyunca Moffett Field havalimanını elinde bulunduracak olan Google, bu süre boyunca aynı zamanda NASA‘dan uygun fiyatlı jet yakıtı alabilecek.

Anlaşma şartlarına göre Google ise havalimanının tarihi yapısını koruyacak, 60 yıl süresince hem Moffett Field hava alanına hem de NASA‘ya 200 Milyon dolar yatırım yapacak.

:: Sizce havaalanı neden kiralandı?
yazarCaner Sönmez

Yeni teknoloji ve girişimleri başarılı şekilde takip eden Caner, yeni nesil mobil teknolojilere ve Android'e karşı beslediği ilgiyle birlikte, deneyimlerini sizlerle paylaşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 yorum - “Google, Havalimanı Kiraladı”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  Yakıt zaten felaket pahalı yaa olum çok karlı lan adamlar uzaya çıkacaklar hey gidi hey bence onlara göre bu kiralama olayı çok basit birşey olacak yapacakları şeylere göre. .0

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Apple filan hikaye. Teknoloji dedin mi akla ilk gelen googledır ve bu önümüzde ki yıllarda da böyle olacak gibi görünüyor. Hatta şimdikinden daha fazla.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Nasıl bi planı var çözemedim ama boston d. Robotları nasa havaalanı iyi bi niyetleri var galiba

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Asteroid madenciliði yapacak diye biliyorum ben…

 5. kmurat dedi ki:

  Geleceðe yatýrým yapýyor. Büyük þirketlerin yatýrýmlarý 5-10 sene sonrasýna yönelik olur hep. Muhtemel ekonomik krizlere karþý da, faaliyet alanlarýný geniþletip, çok ayak üzerinde durmayý, bir güvence olarak görürler.

 6. SDN Okuru dedi ki:

  “2014 yılında skynet işte böyle doğdu” diyecekler sanırsam

 7. Mert Ahmet dedi ki:

  Marsa internet götürceklermiþ

 8. mmrtylmz dedi ki:

  Ýþletim sistemi de Android olduðuna göre droidli birþeyler var demek

 9. SDN Okuru dedi ki:

  Skynet…

 10. SDN Okuru dedi ki:

  “havaalanının ne gibi amaçlarla kullanılacağı bilinmiyor” demişsiniz ama o şirket uzay teknolojhileri geliştiriyor ve google’ın başta global internet projesi dahil pek çok alanda planlarını yürütüyor.

" Google, Havalimanı Kiraladı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google, Havalimanı Kiraladı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google, Havalimanı Kiraladı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "