Okunma

Google Health’a İlk Bakış


28 Şubat 2008 Perşembe 22:00
Google Health’a İlk Bakış
Sağlık bilgileri ve düzenlemeleri ile ilgili bir konferansta Google adına konuşan Eric Schmidt, Google’ın yakın zamanda hizmete girmesi beklenen kullanıcı odaklı sağlık servisi Google Health hakkında derin bilgiler verdi.

Hasta bilgilerini organize edip erişilebilir ve kullanılabilir hale getirmeyi amaçlayan Google Health, tıbbi kayıtların online olarak toplanıp depolanmasını ve düzenlenmesini mümkün kılıyor.

Microsoft’tan Farkı Ne?

Google Health‘ın ister istemez Microsoft HealthVault hizmetini andırdığı su götürmez bir gerçek. Peki ezeli rakiplerin sağlık alanına da sıçrayan mücadelesinde Google, Microsoft’tan farklı olarak ne vadediyor?

Sağlık endüstrisinde online kişisel sağlık kayıtları (Personal Health Record – PHR) fikrinin ilk olmadığını kendisi de itiraf eden Google, kendi hizmetlerinin farklarını Google Health‘ın daha güvenli ve kişiye özel olması, diğer hizmetler için açık bir platform oluşturması, her yerden ulaşım sağlanması ve kullanıcıya odaklı olması şeklinde sıralıyor.

Şimdilik Cleveland Clinic ile yapılan pilot denemeden gelecek olan geri bildirimler, Google Health’ın gelişiminde önemli rol oynayacak. Hizmetin önümüzdeki aylarda Amerika’da, sonrasında ise dünya genelinde hizmete girmesi planlanıyor.

Yazan: Erhan Kahraman
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Health’a İlk Bakış konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Health’a İlk Bakış ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Health’a İlk Bakış ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "