Google Home kullanıcılarına ücretsiz müzik!


20 Nisan 2019 Cumartesi 15:00
Google Home kullanıcılarına ücretsiz müzik!

Amazon Echo cihaz kullanıcılarına Amazon’un yayın hizmetinin ücretsiz sunulmasının ardından Google da boş durmadı. Google Home kullanıcıları için YouTube Music hizmeti ücretsiz sunulacak!

Google home kullanıcıları için YouTube Music hizmeti!

Teknoloji endüstrisi, bir şirketin belirli bir özelliği ortaya çıkarması durumunda rakiplerinin hemen bir servis veya ürün sunma zorunluluğunun bulunduğu rekabetçi bir ortam haline geldi. Kısa bir süre önce Amazon Echo cihaz kullanıcılarına Amazon’un yayın hizmetine ücretsiz erişebileceklerini duyurdu.

Google tarafından yanıt ise gecikmedi. Artık Google Home kullanıcıları, YouTube Music platformunu ücretsiz kullanabilecek. Ayrıca bu hizmet ile Apple Music veya Spotify’a geçiş yapmalarını engellemek için reklamları da kaldırmış olacak.

Google’dan gelen bu hizmet Perşembe günü resmi olarak başlatıldı. Önemli bir ayrıntı ise sadece Google Home akıllı hoparlörler için değil, aynı zamanda Google Asistan desteğini alan tüm akıllı cihazlarda da bu hizmetin sunulacağı duyuruldu.

Google home kullanıcıları için YouTube Music hizmeti! - ShiftDelete.Net

Olumsuz özelliklerine bakacak olursak, kullanıcılar YouTube Music yayınları sırasında istediği şarkıyı istediği saniye dinleyemeyecek. Sadece belirli listeler içerisinden  arama yaparak sevdikleri tarzdaki müziklere ulaşmaya çalışacaklar.

Bununla birlikte, bu ücretsiz sürümdeki diğer kısıtlamalardan biri de bir çalma listesindeki bir sonraki şarkıya geçme seçeneği. Yani sadece bir saatte 6 defa bir sonraki şarkıya geçiş sağlanabilecek. Tabii ki bu özellikler de kullanıcıları diğer müzik platformlarına yöneltecektir diye düşünüyoruz.

YouTube Music platformu henüz Türkiye için kullanıma açılmamış olsa da yakın zamanda açılması beklenen YouTube özellikleri arasında bulunuyor.
yazarMustafa Büyükçağlayan

Teknolojik gelişmelerin insanlığa yön vereceğine inanan Mustafa Büyükçağlayan; Dijital pazarlama alanındaki çalışmalarını 3 yıla yakın bir süredir devam ettiriyor. Bilginin paylaştıkça çoğaldığına inandığı için bilişim ve teknoloji alanında makaleler yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google Home kullanıcılarına ücretsiz müzik!”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Sizde olmasaniz dünyadan haberimiz olmicak tesekkurler

" Google Home kullanıcılarına ücretsiz müzik! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Home kullanıcılarına ücretsiz müzik! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Home kullanıcılarına ücretsiz müzik! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu? Çekiliş mafyası, insanları kandırıyor mu?
 2. 2 Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor? Türkiye'de iPhone 12 Pro kutusundan neler çıkıyor?
 3. 3 MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi! MSI Immerse GH61 kulaklık incelemesi!
 4. 4 Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon! Xiaomi Mi 10T Pro kutu açılışı - Efsane telefon!
 5. 5 Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık! Apple saatleri pahalı aksesuarlardan kurtardık!
 6. 6 FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme! FujiFilm X-T200 vLogger KİT inceleme!
 7. 7 Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık! Mac bilgisayarı yüzde 20 hızlandırdık!
 8. 8 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi! 800 liralık Sphero Mini Robot incelemesi!
 9. 9 Rode NT-USB Mini inceleme! Rode NT-USB Mini inceleme!
 10. 10 PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk! PlayStation 5'te Trabzon'u savunduk!