Okunma

Google İle Çin’in Kavgası Bing’e Yaradı


20 Mart 2010 Cumartesi 12:38
Google İle Çin’in Kavgası Bing’e Yaradı

Çin Hükümeti’nin saldırgan tavırları ve yasakları nedeni ile Çin’deki faaliyetlerini sonlandırmayı ciddi ciddi düşünen Google, henüz kesin kararını vermiş değil. Ancak Çin’in yasaklamaları nedeniyle erişimde problem yaşanan Google arama motorunun bu durumunu, rakipleri kazanca dönüştürecek gibi görünüyorlar.

Çin akıllı telefon piyasasında, Androidli akıllı telefonları ile etkin rol oynamak isteyen Motorola, burada satışa sunulacak cihazlarda Google yerine Bing’i ön tanımlı arama motoru olarak kullanmayı düşündüğünü açıkladı. Bing Maps’i de Google bünyesinde geliştirilen işletim sistemine entegre edeceklerini ifade eden Amerikalı üretici, kullanıcılarına firmware güncellemeleri ile çeşitli alternatifler sunacaklarını belirtti.

:: Konu hakkındaki düşüncelerinizi SDN Forumlarında paylaşın.
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google İle Çin’in Kavgası Bing’e Yaradı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google İle Çin’in Kavgası Bing’e Yaradı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google İle Çin’in Kavgası Bing’e Yaradı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "