Okunma

Eski fotoğraflarınızı dijitalleştirin!


16 Kasım 2016 Çarşamba 16:00
Eski fotoğraflarınızı dijitalleştirin!

Google Fotoğraflar ile oldukça başarılı bir fotoğraf ve video depolama servisi sunan Google, yeni uygulaması PhotoScan’ı duyurdu.

Bir fotoğraf tarama uygulaması olan PhotoScan ile eski fotoğraflarınızı çok kolay ve kaliteli bir şekilde dijital hale getirebilirsiniz.

Eski, bastırılmış fotoğrafları dijital hale çevirmek için kullanılan en yaygın yöntemlerden biri eski fotoğrafın fotoğrafını çekmek ancak bu yöntem her zaman kaliteli sonuç vermiyor, fotoğrafta parlama ve yansıma gibi problemler ortaya çıkabiliyor.

  Google ile eski fotoğraflarınızı dijitalleştirin.JPG

Temelde eski fotoğraflarınızın fotoğrafını çekerek dijitalleştirme işlemini gerçekleştiren PhotoScan, kullandığı teknikle diğer kamera uygulamalarından ayrılıyor. Çektiğiniz fotoğraftaki parlama ve yansımaları en aza indiren PhotoScan, oldukça kaliteli sonuçlar elde etmenizi sağlıyor.

Google PhotoScan nasıl çalışıyor?

PhotoScan ile ilk fotoğrafı çektiğinizde, fotoğrafın üzerinde 4 ayrı daire ortaya çıkıyor. Bu dört daire mavi hale gelene kadar kamerayı dairelerin üzerinde bekletiyorsunuz. Bu esnada PhotoScan dört ayrı fotoğraf çekiyor ve bu fotoğrafları temel alarak fotoğrafın son halini hazırlıyor.

PhotoScan ile çekilen fotoğraflar Google Fotoğraflar servisinde saklanıyor. Dolayısıyla Google Fotoğraflar’ın yüz tanıma, kolaj oluşturma güçlü özelliklerini de kullanabiliyorsunuz.

Ayrıca Google’ın PhotoScan ile birlikte Google Fotoğraflar’ı da yenilediğini, makine öğrenimini kullanarak fotoğraflarda daha iyi düzenlemeler yapmanızı sağladığını da hatırlatalım.

 [youtube https://www.youtube.com/watch?v=MEyDt0DNjWU]

::PhotoScan uygulamasını denediniz mi? PhotoScan uygulaması ile ilgili ne düşünüyorsunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

9 yorum - “Eski fotoğraflarınızı dijitalleştirin!”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  general mobile gm 5 modelinden sürümden dolayı indirmiyor sorun neden acaba bilen varmı ?

 2. SDN Okuru dedi ki:

  Eskiler eski olduğu için güzel.

 3. SDN Okuru dedi ki:

  Çok güzel olmuş. Hala sindiremeyenler var Google'ın başarılarını.

 4. SDN Okuru dedi ki:

  Güzel uygulamaymış

 5. SDN Okuru dedi ki:

  Başarılı bir uygulama olmuş

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Eee link nerede

 7. SDN Okuru dedi ki:

  Ya şu telefonu göstermeyin berbat bir tasarımı var

 8. SDN Okuru dedi ki:

  Office lens çakması. Microsoft farkı bu yıllardır Windows Phone da vardı.

" Eski fotoğraflarınızı dijitalleştirin! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Eski fotoğraflarınızı dijitalleştirin! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Eski fotoğraflarınızı dijitalleştirin! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "