YouTube videolarında test edilen ‘alışveriş’ özelliği


1 gün önce eklendi
YouTube videolarında test edilen ‘alışveriş’ özelliği

Sosyal medya platformlarından alışveriş odaklı hamleler görmeye alıştık. Özellikle Instagram’da direkt bir buton şeklinde karşımıza çıkan alışveriş özelliği yıllardır Google’ın arama sekmelerinde yer alıyor. Google Alışveriş özelliğini yeni bir platforma taşımak için kollarını sıvıyor ve testlere başlıyor.

Google Alışveriş özelliğini YouTube videolarına taşıyor

Pek çok kişi artık çok daha fazla internet alışverişi yapıyor. Hal böyle olunca da uygulamalar tekelinde yeni özellikler karşımıza çıkıyor. Google da kullanıcılarının YouTube videolarından direkt alışveriş yapmasını sağlamak amaçlı yeni bir özelliği test ediyor. YouTube üzerinden binlerce takipçisi bulunan kanalların önerdiği ürünleri daha kolay satın almak için geliştirilen bu hizmet şu an da test aşamasında.

Özellik geldiği takdirde ise video ekranının sol alt köşesinde bir alışveriş çantası simgesi olarak görülecek. Bu da içerik oluşturucuların videolarına belirli ürünleri ekleyebileceği anlamına geliyor. Ekranda yer alan bu alışveriş çantası simgesine tıkladığınız takdirde YouTube öne çıkan öğelerin bir listesini görüntüleyecek.

Google-alisveris-00

Şu an için ABD’deki kullanıcılar için test edilen özellik, videoda yer alan ürünler hakkında bilgi almayı sağlamanın ötesinde, o ürün hakkındaki videoları izlemeyi ve satın almayı da içeriyor. Özellik aynı zamanda YouTube’un Android, iOS ve Web sürümlerinden ulaşılabilecek şekilde tasarlanacak.

Daha önce de söylediğimiz gibi Instagram ve WhatsApp dahil olmak üzere pek çok popüler platform alışveriş özelliğini bünyesine eklemek için geliştirmeler sunuyor. Bu nedenle Google’ın aynı şeyi YouTube tarafına getirmeye çalışması aslında çok da şaşırtıcı değil. Bu özelliğin Türkiye’ye gelmesini ister miydiniz? Bizlerle fikirlerinizi yorumlarda paylaşmayı unutmayın.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü'nü ikincilikle bitirdi. Üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada editörlük yaptı. Yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
3 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
23 saat önce

Sadece video izlenmesi için bırakın şu uygulamayı. Yeter

BeyinBedava
BeyinBedava
12 saat önce

Alternatifi yok ki.

Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
20 saat önce

Kapitalist dünya düzeni, her ortamı ve mecrayı reklam alışveriş odağına yerleştiriyor maalesef ve hepimiz buralarda para harcayacak birer ürün haline geldik ve bu durum etki alanını gün geçtikçe artırıyor.

" YouTube videolarında test edilen ‘alışveriş’ özelliği konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere YouTube videolarında test edilen ‘alışveriş’ özelliği ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda YouTube videolarında test edilen ‘alışveriş’ özelliği ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama! ABD yasağına Xiaomi'den ilk açıklama!
  2. 2 Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk! Ofisi dumana boğduk, Mia Air ile kurtulduk!
  3. 3 Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda Galaxy S21 Ultra inceleme: Dünya ile aynı anda
  4. 4 MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik! MSI Stealth 15M oyun dizüstü bilgisayarını inceledik!
  5. 5 Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti! Mehmet Demirkol ile Samsung TV sohbeti!
  6. 6 HP ZBook Create G7 incelemesi HP ZBook Create G7 incelemesi
  7. 7 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3 BİM'den 219 TL'ye oyuncu faresi! SteelSeries Rival 3
  8. 8 Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video) Instagram da WhatsApp gibi 'hain' çıktı (Video)
  9. 9 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık 3 boyutlu yazıcıyla Xbox kolundan uçak simülatörü yaptık
  10. 10 Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video) Hangi uygulama ne kadar verimizi alıyor? (Video)