Okunma

Google, iTunes’a Rakip Olacak


02 Şubat 2011 Çarşamba 17:57
Google, iTunes’a Rakip Olacak

Bulut işleme en fazla yatırım yapan isimlerden birisi hiç şüphe yok ki Google, Chrome OS işletim sisteminin yanında sahip olduğu onlarca servis ile gidişat Google’ın gelecekte stratejik konumunu daha da güçlendireceğini kantılar nitelikte.

İnternet devinin hedefindeki yeni alan ise online müzik servisleri olacağa benziyor. Bu konudaki çalışmalarını hızlandırdığı konuşulan Google’ın yeni müzik servisini oluştururken Apple’ın stratejisini izleyeceği düşünülüyor.


iTunes ile Apple, dijital müzik pazarının %70’inden fazlasına hitap ediyor.

Android‘in gücünü arkasına alarak pazara hızlı bir giriş yapması beklenen Google Music’in Apple’ın iPod’lar ile yakaladığı başarıyı daha geniş bir tabana yaymaya çalışacğı konuşuluyor. Bu konuda gerekli tüm altyapıya sahip olan Google’ın başarıyla ulaşması çok kuvvetli bir olasılık.

iTunes ile online müzik pazarının %70’den fazlasını domine eden Apple müzik endüstrisinin an itibariyle en önemli ismi konumunda. Ancak son dönemde iTunes’ın koltuğu da sallantıda. Zira birçok kullanıcı iTunes uygulamasının ciddi anlamda hantallaştığını fazlasıyla dile getirmeye başladı.

An itibariyle tüm koşullar, Google’ın ciddi anlamda ilgi görebileceği yönünde sinyaller veriyor. Bakalım ilerleyen günlerde ne gibi gelişmeler karşımıza çıkacak. Bunu da elbette zaman gösterecek.

 

:: İnternet üzerinden müzik satın alıyor musunuz?

 
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google, iTunes’a Rakip Olacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google, iTunes’a Rakip Olacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google, iTunes’a Rakip Olacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "