Okunma

Google Altında 20 Bin Fersah


08 Şubat 2011 Salı 08:20
Google Altında 20 Bin Fersah

İnternet devi Google özel günlerde logosunu değiştirip kendine has bir anma töreni düzenliyor. Bugün arama motoruna girenler şimdiye kadar gördükleri en farklı ve ilginç yeni logoyla karşılaştı.

Geçtiğimiz yıl Pac-Man adlı yapımı kullanıcılarına oynatan oyun bugün ise bilim kurgunun babasını anıyor. Denizaltı şeklinde hazırlanan logonun yanındaki kolu kullanıp denizin gizemlerini görebiliyorsunuz.

Google’da Vernci Oldu

8 Şubat 1828 yılında doğan ünlü edebiyatçı Jules Verne‘i arayan site yazarın Denizler Altında 20 Bin Fersah adlı romanında bulunan Nautilus adlı deniz altısını logosuna taşıdı.

Okuyucularını, dünyanın merkezinden ayın gizemli dünyasına kadar en ilginç mekanlara götüren Verne aynı zamanda 1900‘lü yıllara yön veren tüm bilim gelişmelerini yaşanmayan onlarca yıl önce tahmin edebilmişti.

Aya gitmek için gerekli itme gücünü bile hesaplayan yazarın kitapları birçok bilim adamına ilham kaynağı oldu.

:: Jules Verne kitaplarını hiç okudunuz mu? Yeni logoyu beğendiniz mi?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Google Altında 20 Bin Fersah”

 1. virtual worms dedi ki:

  güzel yapmýþlar. Ben sabah girdim ama resim sandým

 2. thetiduygu dedi ki:

  Çok hoþ olmuþ..

 3. evowinds dedi ki:

  Kýsýtlý ama ben bayaðý bir gezmak istemiþtim doðrusu

 4. spybot dedi ki:

  bakayim hemen.

 5. orcnd dedi ki:

  sýrf bu logo bile flash kullanýmýnýn ne kadar önemli olduðuna kanýttýr. flash ile çok daha akýcý ve kolay bir þekilde yapýlacak bu iþi javascript ile ciddi miktarda kod ile yapýyorsunuz ve hala akýcý deðil.

 6. N3CAT1 dedi ki:

  Güzel yapmýþlar

 7. byyasin dedi ki:

  Dünyanýn merkezine yolculuðu okumuþtum þöyle 10 yaþlarýmda felan

" Google Altında 20 Bin Fersah konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Altında 20 Bin Fersah ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Altında 20 Bin Fersah ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "