Google Kablosuz Fiber Hizmeti Verecek


20 Ekim 2014 Pazartesi 05:00
Google Kablosuz Fiber Hizmeti Verecek

Bildiğiniz gibi Google bir süredir Amerika Birleşik Devletleri’ndeki belli bölgeler üzerinde özel bir çalışma yürüterek, hanelere süper hızlı fiber internet hizmeti götürüyor. Son günlerde ortaya atılan ve kablosuz fiber bağlantı seçeneği ile ilgili dedikodular ise yavaş yavaş gerçeklik kazanıyor. Kablosuz fiber desteği hakkındaki en önemli kanıt FFC üzerinden geldi!

Raporlara göre Google’ın FFC’ye yaptığı başvuruda 5.8 GHz frekansı, 24.2 GHz frekansı ve 71-76 GHz ile 81-86 GHz frekansları üzerinden kablosuz fiber internet desteği üzerinde çalıştığı görülüyor. Günümüzdeki standart Wi-Fi bağlantı desteği 2.4 GHz ve 5 GHz şeklinde. Kısacası Google kuralları yıkmanın peşinde!

14-10/19/google-fiber.jpg

Günümüz bağlantı protokollerinde frekans bazı yükseldikçe bağlantı hızı da yükseliyor. Pek tabii bunun bir de handikabı var. Örneğin 2.4 GHz’den hızlı olan 5 GHz Wi-Fi bağlantısı çok daha kısa mesafe desteğine sahip. Milimetrik dalga boylarına ulaşıldığında saniyede 1(‘in üzerinde) Gigabit hızına erişilirken, bağlantının sağlıklı olması için mesafenin yakın tutulması gerekiyor, zira bu sinyaller duvarları kolayca aşamıyor.

Google’ın şimdilik neyin peşinde olduğu bilinmiyor ancak tahminler sıradan bir test ya da belirli bölgelere ulaştırılmak üzere çalışmaları yürütülen ultra hızlı bağlantıdan yana işliyor. Bir başka olasılık ise uzun süredir hakkında söylentiler dolaşan Google’ın kendine özel kablosuz ağ sistemi!

:: Google fiber evlere girsin ister miydiniz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

7 yorum - “Google Kablosuz Fiber Hizmeti Verecek”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Ee adam hizmeti verecek reklamdan da parayı kazanacak 😉

 2. Ziyaretçi dedi ki:

  çindeki trafiği istiyor google. aynı zamanda kendisini vergilerle tehdit eden ülkelerin telekominikasyon sistemlerini. uzaya atacağı onlarca uyduyla bu sistemi kurma peşinde. düşünün telefon whats up voice skype gibi sistemlerle tamamen nete geçtiğinde tvler internet üzerinden izlendiğinde sesli görüntülü yazılı bütün veriler sadece google a ve abd ye akacak.

  sosyal medyada çıkan üç beş twitin kalabalıkları nasıl sokağa döktüğü hesap edildiğinde google’ın hakim olmak istediği unsurlarla dünyayı yönetmenin peşinde koşabileceği ihtimali işi enteresanlaştırıyor.

 3. Ziyaretçi dedi ki:

  lanet olsun bu hayat

 4. Ziyaretçi dedi ki:

  bizdeki internet buna bakılırsa çöplük

 5. Ziyaretçi dedi ki:

  bu aralar herkes yüksek frekanslarda kablosuz bağlantı peşinde koşuyor.

 6. Ziyaretçi dedi ki:

  Ah bide copy/paste haber yapmasanız… “71-76 GHz ile 81-86 GHz” diye dalga boyu olmaz bunlar frekans değerleridir, dalga boyunun birimi metredir ve frekans arttıkça dalga boyu küçülür…

 7. Ziyaretçi dedi ki:

  bizde hala ttnet yüzsüz gibi adsl reklamı yapıyor

" Google Kablosuz Fiber Hizmeti Verecek konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Kablosuz Fiber Hizmeti Verecek ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Kablosuz Fiber Hizmeti Verecek ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
 2. 2 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
 3. 3 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
 4. 4 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
 5. 5 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
 6. 6 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
 7. 7 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?
 8. 8 SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası
 9. 9 Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama! Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama!
 10. 10 Ortalığı dağıtacak Fuji X-S10 inceleme! (Dünyada ilk) Ortalığı dağıtacak Fuji X-S10 inceleme! (Dünyada ilk)