Okunma

Google Kendini Süren Araba Yapacak


10 Ekim 2010 Pazar 09:55
Google Kendini Süren Araba Yapacak

Google, dün gece yaptığı açıklamada sadece internet teknolojilerinde sunduğu çözümlerle değil, tüm insanlığın en büyük problemlerine de çözüm arayan bir şirket olmak istediklerini bildirdi.

Bu problemlerin başında, yılda ortalama 1.2 milyon kişinin hayatını kaybettiği trafik kazaları var. Araba güvenliğinin yanı sıra, verimli kullanım ile zararlı gazların salınımı da Google‘ın notları arasında.

Nasıl Yapacak?

Bu büyük soruna getirilen çözüm ise oldukça basit; kendini süren arabalar.

Google, yaptığı ilk test sürüşünde önemli gelişmeler kaydedildiğini de açıkladı. Santa Monica ofisi ve çevresinde yapılan 1400 millik sürüşlerde kullanılan araç, video kamera, radar ve lazerle çalışan alıcılar sayesinde hedefine ulaştı.

Alıcılar Her Yerde!

Etraftan elde edilen veriler, Google‘ın ana merkezindeki sunucularına gönderildi ve hem güvenli bir sürüş hem de verimli kullanım için gerekli talimatlar otomobile verildi.

Google’ın ilk hedefi, geliştirecekleri bu teknoloji sayesinde tamamen insansız araç oluşturmak değil, aracı kullanan kişiye mümkün olan en fazla yardımı sağlamak olduğunu da notlarına ekliyor.

:: Google, bu büyük soruna da çözüm sağlar mı dersiniz?
yazarHakkı Alkan

ShiftDelete.Net'in kurucusu olan ve aynı zamanda içerik üretmeye devam eden yazar; kişisel sitesi hakkialkan.com üzerinden de blog güncellemektedir. 
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Google Kendini Süren Araba Yapacak”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    google dünyayı seven bir company

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Bir ara kuşlardaki sürü halinde uçarken çarpışmalarını önleyen telapatik haberleşme sistemini araçlara uygulama projesi vardı…

" Google Kendini Süren Araba Yapacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Kendini Süren Araba Yapacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Kendini Süren Araba Yapacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "