Okunma

Google Kıdemli Başkan Yardımcısı Türkiye’deydi


04 Kasım 2013 Pazartesi 15:36
Google Kıdemli Başkan Yardımcısı Türkiye’deydi

Google‘da Kıdemli Başkan Yardımcısı görevini üstlenen Vint Cerf, İstanbul’da basın mensupları ile bir araya geldi. İnternet’in sağladığı olanakların önümüzdeki dönemde varacağı nokta konusundaki görüşlerini anlatan Cerf, önümüzdeki yıl üretilmesi planlanan Google Glass üzerinde örnek uygulamaları göstererek şunları dile getirdi:

Sipariş veren buzdolabı, insansız otomobil gibi örneklerini görmeye başladığımız, nesnelerin İnternet üzerinden birbiriyle haberleştiği ‘Şeylerin İnterneti’ de yeni gelişmelere hazır olmamız gereken bir diğer alan.”

Akıllı şehirlere doğru adım adım

Yoğun ilgi gören etkinlikte Vint Cerf, sözlerini şöyle sürdürdü:”Gelecek, trafikten hava durumu ve enerji tüketimine kadar çok sayıda değişkeni takip ederek kaynakları doğru ve verimli şekilde yöneten akıllı şehirlerin olacak. Ne kadar yol yürüdüğü, nabzının ve ateşinin nasıl seyrettiğini takip edebilen bireyler, bu bilgilerin analizi sonucunda sağlık durumlarını ve potansiyel sağlık risklerini öğrenme olanağına kavuşacak.”

“Web’in Gücü kolektifliğinde”

Web’in 90’lı yıllardan bu yana büyümesine bireylerin gönüllü bilgi paylaşımı konusundaki motivasyonun büyük katkısı olduğunu belirten Cerf, bugün milyarlarca kişinin kullandığı faydalandığı web’in asıl gücünün ve değerinin sınırlamalar değil bilgi paylaşımı olduğunun altını çizdi.

:: İnternetin geleceğinde sizler neler görüyorsunuz?
yazarFerhat Verdi

Gazetecilik mezunu; tüketici elektroniği ve fotoğraf odaklı çok sayıda dergide editörlük yaptı. Mobil işletim sistemlerine, müzik ve tasarıma yoğun ilgi duymaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

6 yorum - “Google Kıdemli Başkan Yardımcısı Türkiye’deydi”

 1. SDN Okuru dedi ki:

  yaşasın yahoo!

 2. SDN Okuru dedi ki:

  bill gates in de dediği gibi dünyanın internet e değil ilaçlara ihtiyacı var. (afrikaya ithafen). sanırsın google bunu insanlık adına yapıyor. nası reklam alırım acaba adı altında evrenselleşme. hadi be google ne mal olduğunu herkes biliyor koçum ya

 3. SDN Okuru dedi ki:

  kahrolsun google tekelciliği

 4. SDN Okuru dedi ki:

  YANDEX :d

 5. SDN Okuru dedi ki:

  gün gelecek elimiz ayağımız olacak

 6. SDN Okuru dedi ki:

  Ne güzel şeyler ama iPhone ve windows phone kullanıp daha önce android kullanmamış olanlar bilmez bunlar böyle atıp tutarken ne navigasyonu ne müzik dergi mağazası ne de direkt cihaz satışları var düşünsene takvime bile milli tatil günlerini kendin eklemek zorundasın tüm dünyaya ucuz nexus satan google bizde işini başkalarına bırakıyor kollektiflik bu herhalde ve böyle giderse google önem vermediği ülkelerde yerini başkalarına kaptıracak açıkçası windows phone ve marketinin biraz daha gelişmesini bekliyorum sonra bye bye google sen konuşmaya devam et

" Google Kıdemli Başkan Yardımcısı Türkiye’deydi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Kıdemli Başkan Yardımcısı Türkiye’deydi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Kıdemli Başkan Yardımcısı Türkiye’deydi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "