Google Kırılan Nexus 5’leri Değiştirebilir!


04 Eylül 2014 Perşembe 05:30
Google Kırılan Nexus 5’leri Değiştirebilir!

Bu hafta tüm teknoloji dünyası Berlin’de düzenlenen IFA 2014 etkinliğine odaklanmış durumda. Samsung, Sony, Asus gibi dev firmaların birbiri ardına tanıtılan tablet ve telefonları tüm dünyada yankı uyandırmayı başarmışken, Google cephesinden IFA ile alakası olmayan bir haber geldi. İddiaya göre Google herhangi bir sebepten hasar gören Nexus 5’leri yenileri ile değiştirmeye başladı.

Konu ile alakalı Google’dan resmi bir açıklama gelmedi ancak Google + kullanıcılarından Joshua D. kırılan Nexus 5’i için Google’ı aradığını ve cihazın ücretsiz bir şekilde değiştirileceği bilgisini aldığını iddia etti. Bu iddia farklı Google+ kullanıcıları tarafından da doğrulandı.

Her ne sebeple olursa olsun

İddiaya göre Google, her ne sebepten olursa olsun, (ekranı kırılan, su geçiren, 5. kattan düşen vb.) tüm Nexus 5’leri değiştirecek. Amerika’da geçerli olacak olan bu kampanyada Nexus 5’i hasar gören kullanıcılara “refurbished” adı verilen bir sebepten dolayı geri iade edilmiş ancak tamamıyla tamir edilmiş olan Nexus 5’ler verilecek. Her kullanıcı bu haktan sadece bir kere yararlanabilecek.

14-09/04/joshua.jpg

Doğrulayanların sayısı çok fazla

Joshua D.’nin paylaşımının altında onlarca kişi Google’ın bu servisini de doğrulamış durumda. Normal şartlar altında LG tarafından yürütülen Nexus 5’in servis operasyonları, Google’a kaydırılmış olabilir çünkü kullanıcıların aradıklarını iddia ettikleri numara Google Play servislerine ait.

Yorumlar arasında bir yorum da oldukça dikkat çekici. Rolf Hopf isimli bir Google+ kullanıcısı, Google’ın bu hizmeti Almanya’da da sunduğunu iddia etti. Tekrar hatırlatalım henüz bu hizmet Google tarafından resmi olarak açıklanmış değil ancak hizmeti aldıklarını doğrulayan Nexus 5 kullanıcılarının sayısı bir hayli fazla.

:: Google gerçekten ücretsiz Nexus 5 dağıtıyor olabilir mi?
yazarAtakan Sayın

Mobil teknoloji tutkunu olan Atakan, yıllardır Android kullanıyor. PC mi Mac mi sorusuna ise kesinlikle Mac cevabını veriyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
7 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
SDN Okuru
SDN Okuru
6 yıl önce

Bizde de sözde yerli Telpaya gönderiyorsun discovery’yi şarj soketi arızası dandik yaptık demiyorlar, binlerce insanın yaşadığı fix sorun, belli ki hatalı üretim, yok kullanıcı hatası para ver diyor. Gps çalışmıyor diyorsun, isterseniz ücreti karşılığında anakartı değişelim diyorlar 🙂 Bi de üste 1 aydır serviste telefon. Ucuz etin yahnisi.

SDN Okuru
SDN Okuru
6 yıl önce

TR dede olsa keşke 😀 kırar yenisi alırız 😛

SDN Okuru
SDN Okuru
6 yıl önce

Nexus serisi kral telefon ya

SDN Okuru
SDN Okuru
6 yıl önce

Hollanda’dan aldığım Nexus 5’in geçen gün ekranı çatladı sol alttan. Türkiye’de Lg yetkili servisine götürdüm 450 TL masraf çıkardılar. Google bizim telefonları da değiştirse ya keşke.

SDN Okuru
SDN Okuru
6 yıl önce

Google bide Türkiye ye bir şekil yapsa artik

" Google Kırılan Nexus 5’leri Değiştirebilir! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Kırılan Nexus 5’leri Değiştirebilir! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Kırılan Nexus 5’leri Değiştirebilir! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  2. 2 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  3. 3 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  4. 4 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  5. 5 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  6. 6 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  7. 7 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  8. 8 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  9. 9 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  10. 10 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!