Google koronavirüs hataları için harekete geçti


14 Ocak 2021 Perşembe 07:10
Google koronavirüs hataları için harekete geçti

Google, Android işletim sistemindeki sorunların dünya çapında koronavirüs izleme uygulamalarını etkilemesinin önüne geçmek için harekete geçti. Bu doğrultuda firma, koronavirüs izleme uygulamalarına yönelik gecikmeleri düzeltmek için bir düzeltmenin yolda olduğunu ifade etti.

Google, koronavirüs salgınında yardımcı olan uygulamalarda düzenlenmeye gitti

Google, koronavirüs salgınının yayılmasını izlemek için Android Exposure Notifications System kullanan uygulamalarıyla ilgili sorunları araştırmaya çalıştığını belirtti. Sistemi kullanan uygulamalarda gecikmelere neden olan bir sorundan dolayı, daha uzun yükleme süreleri ve düzenli bildirimlerde yaşanan gecikmeler oldukça can sıktı.

google-koronavirus-uygulamalarindaki-hatalar-icin-onlem-aliyor

Bir Google sözcüsü The Verge’e geçtiğimiz gün konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada “Android Exposure Notifications System kullanılarak geliştirilen Android uygulamalarını etkileyen bir sorunun farkındayız. Mühendislerimiz sorunu araştırıyor. ifadeleri kullanıldı. 12 Ocak akşamı sistemle ilgili yaşanan sorunun olası risklerin kontrolünde gecikmeler neden olmaya başladığını ifade eden sözcü, Bir düzeltme yayınladık. Cihazların yetişmesi birkaç saat sürebilir ve bazı durumlarda kurtarmaya yardımcı olmak için doğrudan geliştiricilerle birlikte çalışacağız. Sorun herhangi bir veri kaybına veya olası risklere neden olmadı” dedi. Bunun yanında Google, kullanıcılarına söz konusu düzeltmeler devam ederken uygulamalardaki depolama alanlarını temizlememelerini tavsiye etti. 

İlk olarak Nisan 2020’de tanıtılan sistem koronavirüs verilerinin Android için işletim sisteminde daha rahat izlenilmesini sağlıyor. Sistem ayrıca, verileri anonim olarak yayınlamak ve dünya çapında izleme ve izleme programlarının etkinleştirilmesine yardımcı olmak için Bluetooth’dan faydalanıyor.
Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
Teknoloji Dostu
Teknoloji Dostu
14 gün önce

Tam doğruluğundan emin olamayız bence bu uygulamaların

" Google koronavirüs hataları için harekete geçti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google koronavirüs hataları için harekete geçti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google koronavirüs hataları için harekete geçti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti? Pandemi döneminde bankacılık nasıl değişti?
  2. 2 iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik! iPhone 12 Pro Max'i 'zırhlayıp' test ettik!
  3. 3 Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi Xiaomi'nin en güçlü telefonu Mi 11 incelemesi
  4. 4 Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme Performansı yeterli mi? MSI GL75 Leopard inceleme
  5. 5 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  6. 6 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  7. 7 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  8. 8 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  9. 9 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  10. 10 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi