Google kripto yasağı tepki çekmeye devam ediyor!


07 Haziran 2018 Perşembe 13:59
Google kripto yasağı tepki çekmeye devam ediyor!

Finans sektörü yöneticileri, Google’ın kripto para birimi reklamcılığını yasaklama kararının yalnızca kötü düşünülmüş bir fikir değil ayrıca etik bir davranış olmadığını da savundu. Gelin finans endüstrisinin Google kripto yasağı hakkında verdiği tepkilere yakından bakalım.

Google ile birlikte Facebook ve Twitter’da da benzer yasaklar çıkarıldı. Yasak, kripto para birimleri, ICO’lar, kripto borsaları, kripto cüzdanları ve kripto ticareti tavsiyelerini kapsıyor.

Manchester merkezli bir yatırım firması olan Blackmore Group’un CEO’su Philip Nunn, Google ve Facebook’un hem kripto paraya ve hem de Blockchain teknolojisine ilgi gösterdiklerini ve bu yasağın suçluluğa ilişkin kaygılara dayanmadığını söyledi.

Nunn, Independent tarafından bildirilen sözlerinde şunları söyledi:

“Facebook ve Google’ın kullanıcılarının okudukları ile ilgili çok fazla baskı altında olduğunu anlıyorum ancak hala kumar sitelerinin ve diğer etik olmayan uygulamaların reklamını yapıyorlar.”

Nunn, Google ve Facebook’un kendi kripto paralarını tanıtmak için plan yaptıklarından şüphelenildiğini de ekledi. Bir Google yetkilisi ise Mart ayında Business Insider’a bu teknolojiyi araştırdıklarını ancak herhangi bir planı tartışmak için çok erken olduğunu söylemişti.

Facebook’un yasağı başarısız oldu

Pazarlamacılar, Facebook’un Ocak ayında başlattığı kripto parayla ilgili reklamları engelleme girişimlerini engellemeyi başardılar.

“Cryptocurrency” gibi kelimeler “c-currency” olarak kısaltıldı ve Bitcoin kelimesinin içindeki “o” harfi sıfır ile değiştirildi.

Dolandırıcılar, istenmeyen borsaları ve kripto para birimlerini tanıtmak için Google ve Facebook’u kullanıyor. Bu ICO’ların %80’inin hileli olduğu tespit edildi.

“Google kripto yasağı haksızlık içeriyor.”

Kripto para reklamcılığının yasaklanması iyi bir şey olarak görülüyor çünkü bu türden reklamların büyümesi algısını zayıflatıyor. Ancak yasak, dijital bankacılık kuruluşu olan Revolut’un mobil yöneticisi Ed Cooper’a göre haksızlık içeriyor:

“Ne yazık ki bu yasak, kullanıcılara değerli hizmetler sunan meşru kripto para şirketlerinin haksız yere çapraz ateşe yakalanacağı anlamına geliyor.”

Cooper, daha iyi hedeflenmiş bir çabanın daha adil olacağını da sözlerine ekledi.

Ayrıca İngiltere’de bir hukuk bürosu olan Burges Salmon’daki bir Fintech avukatı olan Gareth Malna, Google kripto yasağının bir arama motoru olarak amacına uygun olmadığını söyledi. Google’ın eyleminin tüketiciyi korumaya benzediğini ancak bilgi bekçisi rolünü aştığını belirti.

Sizce bu yasaklar doğru mu? Kripto para sektöründeki bu hamleleri ne denli “haklı” veya “haksız” buluyorsunuz? Yorumlar bölümüne düşüncelerinizi bekliyoruz.
yazarCem Mildon

Teknoloji, spor ve kripto para gibi alanlarda çeşitli tecrübeleri ve girişimleri bulunan Cem, içeriklerini okuyuculara sunmaktan büyük zevk duyuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google kripto yasağı tepki çekmeye devam ediyor! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google kripto yasağı tepki çekmeye devam ediyor! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google kripto yasağı tepki çekmeye devam ediyor! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Doğan Kabak ile iPhone 11 Pro Max UKT Doğan Kabak ile iPhone 11 Pro Max UKT
  2. 2 Doğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT! Doğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT!
  3. 3 iPhone parolasını unutursanız ne olur? - Kötü son! iPhone parolasını unutursanız ne olur? - Kötü son!
  4. 4 Xiaomi Mi Band 5 kutu açılışı! İlk karşılaşma Xiaomi Mi Band 5 kutu açılışı! İlk karşılaşma
  5. 5 Isırılmış elma logosu nereden çıktı? Isırılmış elma logosu nereden çıktı?
  6. 6 Apple Okula Dönüş kampanyası ile AirPods hediye ediyor! Apple Okula Dönüş kampanyası ile AirPods hediye ediyor!
  7. 7 30 tonluk bilgisayar olur mu? Dünden bugüne bilgisayarlar 30 tonluk bilgisayar olur mu? Dünden bugüne bilgisayarlar
  8. 8 Elindeki telefonu görmeden bil! Ofiste körebe Elindeki telefonu görmeden bil! Ofiste körebe
  9. 9 Tek telefonda iki WhatsApp çalıştırmak! Tek telefonda iki WhatsApp çalıştırmak!
  10. 10 Apple'dan bir zam daha! Servis ücretleri değişti (Video) Apple'dan bir zam daha! Servis ücretleri değişti (Video)