Google Lens yeni özellikler kazanıyor


08 Mayıs 2020 Cuma 10:00
Google Lens yeni özellikler kazanıyor

Google’ın görsel tanıma uygulaması Google Lens, yeni güncelleme ile özellikler kazanıyor. Google Asistan ve Fotoğraflar ile entegre çalışan uygulama güncelleme ile bilgisayara metin kopyalama, görsel çeviri yapma ve yazı üzerinden arama yapma özelliklerini kazanıyor.

Ödev ve rapor gibi çalışmalarda kullanıcılarının oldukça işine yarayacak özellikler uygulamaya eklendi.

Google Lens yeni özellikleri nasıl çalışıyor?

Yapay zekayı görsel ve metin tanılama için kullanan uygulama, bu defa ödev gibi çalışmalarda oldukça işimize yarayacak. Gelen güncelleme ile kameranızı kullanarak tanımladığınız metinleri kolaylıkla bilgisayarınıza aktarabileceksiniz.

google lens yeni özellikler

Yeni özellikler ile Chrome aracılığıyla bilgisayarınıza metin kopyalamanın yanı sıra, kamera ile görüntülediğiniz metinleri anında çevirebileceksiniz. Eklenen buton ile çeviri uygulamasını kendiniz açmanıza gerek kalmıyor. Buna ek olarak istediğiniz yazıyı metin içerisinden seçerek Google üzerinde anında aratabiliyorsunuz.

Google Asistan yardımıyla erişilebilen uygulama, Xiaomi cihazların kamera uygulamasına da entegre edilmiş durumda. Android 5.0 üzeri bir cihaza sahip olanlar Asistan ve Lens uygulamalarına erişim sağlayabiliyor. Ayrıca iOS bir cihaza sahipseniz App Store üzerinden Google Lens uygulamasını indirip aynı şekilde bu özelliklerden faydalanabiliyorsunuz.

Sizler bu özellikleri nasıl buldunuz?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Lens yeni özellikler kazanıyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Lens yeni özellikler kazanıyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Lens yeni özellikler kazanıyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Doğan Kabak ile iPhone 11 Pro Max UKT Doğan Kabak ile iPhone 11 Pro Max UKT
  2. 2 Doğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT! Doğan Kabak ile BMW 5 serisi UKT!
  3. 3 iPhone parolasını unutursanız ne olur? - Kötü son! iPhone parolasını unutursanız ne olur? - Kötü son!
  4. 4 Xiaomi Mi Band 5 kutu açılışı! İlk karşılaşma Xiaomi Mi Band 5 kutu açılışı! İlk karşılaşma
  5. 5 Isırılmış elma logosu nereden çıktı? Isırılmış elma logosu nereden çıktı?
  6. 6 Apple Okula Dönüş kampanyası ile AirPods hediye ediyor! Apple Okula Dönüş kampanyası ile AirPods hediye ediyor!
  7. 7 30 tonluk bilgisayar olur mu? Dünden bugüne bilgisayarlar 30 tonluk bilgisayar olur mu? Dünden bugüne bilgisayarlar
  8. 8 Elindeki telefonu görmeden bil! Ofiste körebe Elindeki telefonu görmeden bil! Ofiste körebe
  9. 9 Tek telefonda iki WhatsApp çalıştırmak! Tek telefonda iki WhatsApp çalıştırmak!
  10. 10 Apple'dan bir zam daha! Servis ücretleri değişti (Video) Apple'dan bir zam daha! Servis ücretleri değişti (Video)