Okunma

Google Markalı Tablet Asus’a Emanet


13 Mart 2012 Salı 11:00
Google Markalı Tablet Asus’a Emanet

Google’ın kendi markasını taşıyan akıllı telefonlardan sonra yine kendi imzasının bulunduğu bir tablet için görüşmelerde bulunduğu uzun süredir konuşuluyordu. ABD’den gelen son dedikodulara göre Google, bu süreçte birlikte çalışacağı firmayı seçmiş gibi görünüyor.

Asus’un Google imzalı tabletini üretecek firma olduğu açıklandı. 7 inçlik Google tabletin 200-250 dolar fiyat aralığında olacağı, böylelikle Amazon’un Kindle Fire tabletine de rakip olacağına kesin gözüyle bakılıyor. Ancak Amazon’un bu süreç için çantasında ne gibi bir planı olduğu henüz bilinmiyor.

Google’ın kendi imzasını taşıyan tablet için Asus’tan önce HTC ve Acer ile görüştüğü de sızan bilgiler arasında. Ancak HTC’nin “düşük fiyatlı tablet üretmenin marka imajına zarar vereceği” ve Acer’ın da yetersiz Ar-Ge çalışmaları yüzünden Google’ın tercih ettiği firma olmadığı açıklandı.

  

ASUS’un 2011 yılında çıkardığı başarılı ve yenilikçi tablet modelleri de göz önüne alınacak olursa ASUS’un Google için en mantıklı seçim olduğunu kabul etmek gerekir.

Kindle Fire’ın fiyat politikasıyla iPad’i en çok zorlayan cihaz olduğu biliniyordu. Bakalım Google’ın kendi imzasını taşıyan tableti de benzer fiyat politikasıyla Yeni iPad’e sıkı bir rakip olabilecek mi?

:: Sizce ASUS, Google için nasıl bir tablet üretecek?
yazarErdem Yaşar

Editörlüğe 2007 yılında başlayan Erdem, ilerleyen yıllarda odak noktasını mobil cihazlara ve sosyal medyaya çevirdi. İnternet olmadan yaşayamayanlardan.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Markalı Tablet Asus’a Emanet konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Markalı Tablet Asus’a Emanet ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Markalı Tablet Asus’a Emanet ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "