Google Meet için ”yeni odalar” geliyor


10 Ekim 2020 Cumartesi 13:35
Google Meet için ”yeni odalar” geliyor

Google Meet özellikle öğretmenlerin ve öğrencilerin işine yarayacak özellikler kazanıyor. Yakın zaman önce canlı ders odaklı bir özellik olan “soru-cevap” özelliği ve anketler ile gündeme gelen Google Meet, şimdi de daha küçük grup görüşmeler için ”mola odaları” ya da ” ara odaları’‘ adı verilen yeni bir görüşme odasına kavuşuyor. Google Meet mola odaları tam olarak nasıl olacak?

Daha az sayıdaki grup konuşmaları için Google Meet mola odaları geliyor

Karantina döneminde pek çok ders İnternet ortamı üzerinden işleniyor. Onlarca kişilik sınıflardan oluşan bi dijital konuşmalar daha az kişilik gruplar söz konusu olduğunda karmaşık hale gelebiliyor. Google daha az sayıda kişilerin görüşme yapması için yeni özelliğini kullanıma sundu.

Şu anda bu özellik yalnızca Enterprise for Education kullanıcıları tarafından kullanılabilir, ancak teknoloji devi, önümüzdeki günlerde daha fazla kullanıcıya sunulacağını söylüyor. Özellikle üniversite öğrencilerinin talep ettiği bu özellik, aynı anda küçük grup tartışmalarına izin vererek katılımı artırma potansiyeline sahip.

Google Meet mola odalari-00

Aramayı oluşturan kişi, bir aramada 100’e kadar mola odası oluşturabilir. Katılımcılar odalara rastgele ve eşit olarak dağıtılacak.  Konuşmayı açan kişi gerekirse onları farklı odalara taşıyabilir. Moderatörler ayrıca tartışmaları izlemek ve katılmak için bir odadan diğerine geçebilir. Zoom’da bulunan ve kullanıcıların da oldukça sevdiği bu özellik, Zoom tarafında konuşmalar arasında giriş yapmaya benzetilebilir.
yazarNilay Kamu

Gazi Üniversitesi Gazetecilik bölüm ikinciliği mezunu, üniversite yıllarından beri de bilim ve teknoloji alanına ilgi duyan bir gazeteci. Birçok mecrada görev alıp haber düzenleyen editör, yazdığı yazılar ve haberler ile tecrübe kazanıp, ilerleyen yıllarda çok daha iyi yerlere gelmek istiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Meet için ”yeni odalar” geliyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Meet için ”yeni odalar” geliyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Meet için ”yeni odalar” geliyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk... Vivo X50 Pro elimizde! Türkiye'de ilk...
  2. 2 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık! 1 ayda 16 bin liralık kasa topladık!
  3. 3 Online market alışverişi artık çok kolay! Online market alışverişi artık çok kolay!
  4. 4 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri! 11 yaşındaki Kerem'den EBA ve tablet tavsiyeleri!
  5. 5 Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık! Oppo Reno4 inceleme - Tasarıma bayıldık!
  6. 6 Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu? Furkan 10 bin liralık drone'u kırdı! - Neler oldu?
  7. 7 Mobilden banka hesabı nasıl açılır? Mobilden banka hesabı nasıl açılır?
  8. 8 SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası SDN Şampiyonlar Ligi! - Özel FIFA 21 turnuvası
  9. 9 Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama! Havalimanında uçak kaçırmayı engelleyen uygulama!
  10. 10 Ortalığı dağıtacak Fuji X-S10 inceleme! (Dünyada ilk) Ortalığı dağıtacak Fuji X-S10 inceleme! (Dünyada ilk)