Google Meet’in yeni özellikleri belli oldu


26 Haziran 2020 Cuma 09:30
Google Meet’in yeni özellikleri belli oldu

Geçtiğimiz aylarda ücretsiz olması ile toplantı araçları arasındaki rekabete katılan Google Meet için yeni özellikler belli oldu. Rakiplerini yakalamak isteyen platform öğrenciler için kullanışlı olabilecek yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Toplantılar için tasarlanan servisin sanal sınıf modeline göre özellikler kazanması pandemi sürecinde oldukça güzel bir hareket.

Servise yeni eklenecek olan özellikler kurumsal müşteriler için şimdiden kullanıma açıldı. Yakın zamanda tüm kullanıcılara bu özelliklerin ulaşmasını bekliyoruz.

Google Meet sanal sınıf modelini benimsiyor

Uygulamaya eklenmesi beklenen özellikler genel olarak sınıf ortamında ihtiyaç duyulabilecek şeylerden oluşuyor. Özellikler arasında en dikkat çekeni arkaplan bulanıklaştırma olabilir. Kameranızı diğer katılımcılar ile paylaşıyorken arkaplandaki ögeler sunuma engel olabilir. Eklenecek olan özellik ile arkaplanı bulanıklaştırabilecek veya yerine bir duvar kağıdı koyabileceksiniz.

google meet yeni özellikler

Toplantılara katılabilecek kişi sayısının yükseltilmesi ana ekranda herkesin görünememesine sebep olmuştu. Yeni özellik ile elini kaldıran kullanıcılar ana ekranda söz almışcasına öne çıkarılacak. Bu sayede online dersler daha kolay işlenebilecek.

Google Meet için Sözlü sınav gibi görüşmeler için katılımcılara soru yöneltme özelliği de yolda. Bu sorular toplantı yöneticisi tarafından gönderilecek ve katılımcılar tarafından cevaplanması istenecek. Anket gibi daha basit sorular için de anket özelliği gelecek. Gerçek zamanlı olarak çalışacak olan anketler hızlı sonuç alınması konusunda yardımcı olacak gibi görünüyor.

google meet sınıf

Uzun süredir beklenen özelliklerden biri de katılımcılar arasında moderatör seçilebilmesiydi. Sınıf başkanı olur gibi katılımcılar moderatör olabilecek, istediği kişileri susturabilecek.

Bakalım gelecek yeni özellikler pandemi sürecinde bizlere ne gibi faydalar sağlayacak.
yazarEmre Özdoğan

2020 yılının Mart ayında Shiftdelete ekibine dahil olan genç yazar artırılmış gerçeklik ve yapay zeka ile ilgili çalışmalarda bulunuyor. Teknoloji dünyasında bildiklerini anlatmak için içerik üretiyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar
omerfarukbngl2121
omerfarukbngl2121
6 ay önce

Google Meet’e fake hesapların girmesini engellemeye yönelik sistem olsaydı iyi olurdu bizim online derslere Pakize adında biri giriyordu

" Google Meet’in yeni özellikleri belli oldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Meet’in yeni özellikleri belli oldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Meet’in yeni özellikleri belli oldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım? Yarıyıl tatili için hangi Oppo'yu alalım?
  2. 2 Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik! Dışı da içi de sizi yakan 3 ısıtıcıyı inceledik!
  3. 3 3D yazıcıda ofis için neler bastık? 3D yazıcıda ofis için neler bastık?
  4. 4 Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk! Akıllı saatleri en uygun fiyata bulduk, liste oluşturduk!
  5. 5 Clubhouse uygulamasını denedik Clubhouse uygulamasını denedik
  6. 6 Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi Alanı YouTuber yapan Fujifilm X-S10 incelemesi
  7. 7 Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık! Xiaomi'nin sözde akıllı şemsiyesini zorladık!
  8. 8 Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı Samsung'un en iyisi: Galaxy Buds Pro kutu açılışı
  9. 9 Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba! Yeni kanalımız: Android kullanıcılarına merhaba!
  10. 10 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2 İyi ses için paraya kıydık: Saramonic Blink 500 Pro B2