Google mesajlar, Facebook’a benzer özellik kazanacak


14 Haziran 2020 Pazar 16:00
Google mesajlar, Facebook’a benzer özellik kazanacak

Android Mesajlar özellikleri bakımından kullanıcıların kolaylığını düşünmeye devam ediyor. Yakın bir zamanda iMessage gibi özellik kazanarak, internet üzerinden mesajlaşmayı aktif hale getiren uygulama, yeni özelliğinde Facebook’u örnek alacak.

SMS artık çok fazla kullanılmasa da Google, bu uygulama için geliştirmeleri sürdürüyor. Yeni gelen özellik ise uzun zamandır Facebook Messenger’da bulunuyordu. Bu özellik sayesinde hem mesajlaşma hem de farklı bir uygulama kullanımı mümkün oluyor.

Google mesajlar özellikleri gelişiyor

Geçtiğimiz günlerde Android 11 Betası bazı cihazlarda kullanılmaya başlanmıştı. Bu sürümün kullanıma alınmasıyla birlikte bazı yeni özellikler de kendini göstermeye başladı. Ortaya çıkan yeni bir özellikte, Google Mesajların, Facebook Messenger’da da olduğu gibi baloncuk şeklinde kullanılabileceği keşfedildi. Bu özellik sayesinde aynı anda başka uygulamalar üzerinde çalışmak ve mesajlaşmak mümkün olacak.

Farklı bir uygulama kullanımı ya da ana ekranda olunduğu sırada, mesaj gelirse ekranda bir baloncuk belirecek. Bu baloncukta mesaj atan kişinin fotoğrafı, eğer fotoğrafı yoksa baş harfi bulunacak. Bu baloncuğa dokunulduğunda ise yeni Google Mesajlar özellikleri kendisini gösterecek. Buradan mesajlaşmalar, arama ve görüntülü arama seçenekleri kullanıcının karşısına çıkacak.

Google mesajlar özellikleri

Bu özellik haberi, Google’ın resmi Reddit hesabından da duyuruldu. Dileyen kullanıcılar, Google Mesajlar Beta programına katılarak da bu özelliği denemeye başlayabilir. Özelliğin ilerleyen günlerde beta sürümüne dahil edileceği bildirildi.

Programa katılmak için buraya tıklayabilirsiniz. Beta sürümde uygulamanın tam anlamıyla kararlı çalışmayacağını ve sorumluğun sizde olduğunu belirtmekte yarar var.
yazarHasan Burus

Teknolojiyi ve oyunları seven Hasan, İstanbul Aydın Üniversitesi'nde Bilgisayar Mühendisliği okuyor. 2016'dan beri teknoloji haberleri yazıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google mesajlar, Facebook’a benzer özellik kazanacak”

 1. Ziyaretçi dedi ki:

  Google telefon kişiler ve mesajlar uygulamalari irenc bir arayuze sahip kimse kullanmaz. Acil rektefe edilmeli.

" Google mesajlar, Facebook’a benzer özellik kazanacak konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google mesajlar, Facebook’a benzer özellik kazanacak ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google mesajlar, Facebook’a benzer özellik kazanacak ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

 1. 1 Telefonlara uzaktan eriştiren uygulama AirDroid inceleme Telefonlara uzaktan eriştiren uygulama AirDroid inceleme
 2. 2 Grafikleriyle bilgisayar ağlatan oyunlar! (Video) Grafikleriyle bilgisayar ağlatan oyunlar! (Video)
 3. 3 SDN ofisinin aksesuar tercihleri neler? SDN ofisinin aksesuar tercihleri neler?
 4. 4 Kadın gözüyle iPhone SE 2020 Kadın gözüyle iPhone SE 2020
 5. 5 Ücretsiz yazılım geliştirme uygulamaları! (Video) Ücretsiz yazılım geliştirme uygulamaları! (Video)
 6. 6 "Uygun fiyatlı" iPhone 8 Plus hala alınır mı?
 7. 7 iPhone 11 kamerasını Spigen ile zırhladık! iPhone 11 kamerasını Spigen ile zırhladık!
 8. 8 Bayram harçlıklıları ile alınacak en iyi teknolojiler! Bayram harçlıklıları ile alınacak en iyi teknolojiler!
 9. 9 Ofiste kim kaç yaşında? Editöre şok! Ofis içi Ofiste kim kaç yaşında? Editöre şok! Ofis içi
 10. 10 Serinlemek kolay mı? Klima seçme rehberi - Kısayol #64 Serinlemek kolay mı? Klima seçme rehberi - Kısayol #64