Okunma

Google, Mobil Aramalara Ayar Çekiyor


28 Şubat 2015 Cumartesi 07:00
Google, Mobil Aramalara Ayar Çekiyor

Google gerçekleştirdiği yeni projesi ile birlikte mobil internet kullanıcılarını sevindirmeyi planlıyor. Şirketin açıklamasına göre yakın zamanda Google arama motoru üzerinden arama yapan kullanıcılar mobil cihazlarında “mobil dostusonuçlar görecek. Böylece çok daha rahat ulaşılabilir ve mobil cihazlarda daha kolay okunabilir içerikler ile karşılaşacaklar.

Şirketin açıklamasına göre bu yeni düzen 21 Nisan günü itibariyle aktif olacak ve hem tablet hem de akıllı telefon kullanıcısı mobil dostu sonuçlara otomatik olarak ulaşacak. Google’ın yeni algoritması site içeriklerini hızlı bir şekilde tarıyor ve cihaza göre daha sağlıklı ve başarılı arama sonuçları sunuyor.

Öte yandan Google ilginç bir işe daha imzasını atmış ve yeni bir web sitesi kuracak kişiler için “mobil dostu site testi” hazırlamış. Buraya tıklayarak ulaşabileceğiniz Mobil Uyumluluk Testi sayfası ile aramalarda daha öne çıkacak siteler tasarlamak da mümkün olacak. 

Son olarak Google bir de iddiada bulunuyor, bu yeni algoritma ile şaşırtıcı derecede başarılı sonuçlar elde edeceğimizi müjdeliyor.

:: Google’ın mobil atılımı ne derece işe yarar olabilir?
Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Google, Mobil Aramalara Ayar Çekiyor”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Gerçekleşebilirse 10 numara olur !

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Büyük bir merakla bekliyoruz

" Google, Mobil Aramalara Ayar Çekiyor konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google, Mobil Aramalara Ayar Çekiyor ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google, Mobil Aramalara Ayar Çekiyor ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "