Okunma

Google Müzik Servisini Hayata Geçirdi


17 Kasım 2011 Perşembe 09:26
Google Müzik Servisini Hayata Geçirdi

Google’ın 16 Kasım’da yapacağını duyurduğu etkinlikten herkesin tahmin ettiği gibi müzik servisi çıktı. Google Music adıyla yayına başlayan servis üzerinden milyonlarca şarkıyı satın almak mümkün.

Apple ve Amazon’un bu alanda büyük işler yaptığını gören Google, kendi müzik servisiyle kullanıcılarına büyük kolaylık sağlayacak. Android ve Google+ başta olmak üzere birçok Google hizmetiyle uyumlu olacak olan Google Music üzerinden satın alınan şarkılar Google+’da paylaşılabilecek.

Android üzerinden de erişimi olacak Google Music’den komple albümü ya da albüm içerisinde parçaları tek tek satın almak mümkün. Beta haliyle şimdilik sadece Amerika’da hizmete açılan Google Music’in telif hakları sebebiyle ülkemize gelmesi çok uzun sürebilir. Henüz Apple da iTunes ile ülkemize müzik satışı yapmıyor.

Analistlere göre Google’ın tek eksisi ise dört büyük müzik devinden üçüyle anlaşabilmesi. Universal, Sony ve EMI ile anlaşan Google, anlaştığı diğer bağımsız plak şirketleriyle birlikte toplam 13 milyon müziği kullanıcılarına sunacak. Fakat büyük grupları bünyesinde barındıran Warner Music ile anlaşılamaması, rakiplerinden Google Music’e geçişi zorlaştıracağı düşünülüyor.

Google Music üzerinden her gün bir adet bedava müzik dağıtımı da yapılacak.
yazarYusuf Canpolat

Teknolojiyle bütünleşmiş halde yaşamakta olan yazar iPhone'unu yanından hiç ayırmaz. Her an her yerde internete bağlıdır ve aynı zamanda sıkı bir konsol oyuncusudur.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Müzik Servisini Hayata Geçirdi konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Müzik Servisini Hayata Geçirdi ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Müzik Servisini Hayata Geçirdi ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "