Okunma

Google, MySpace’i de İkna Etti


04 Kasım 2007 Pazar 22:00
Google, MySpace’i de İkna Etti
Bu gelişmeyle birlikte Google’ın arkadaşlık saadet zincirinde sadece Facebook eksik kalıyor. Microsoft ise Facebook’un hisselerinin bir kısmını aldıktan sonra Windows Live ID‘yi oldukça popüler olan sosyal ağa dahil etmeye hazırlanıyor. Facebook hisselerinin yüzde 1,6’sını 240 milyon dolara satın almasının ardından hazırladığı projeleri çok kısa sürede gerçekleştirmek isteyen Microsoft’un Google ile arasındaki sosyal ağ rekabeti oldukça kızışmış durumda. Diğer ortamlarda da rekabet eden iki yazılım ve teknoloji devi, bu kulvarda da kozlarını çok sıkı bir şekilde paylaşmaya devam ediyor. Firmalar piyasayı resmen aralarında paylaşmış durumdalar; fakat Facebook ve Microsoft ikilisi sosyal ağ konusunda sağlayacakları yeniliklerle birlikte biraz daha şanslı ve güçlü görünüyor.

Yazan: Güren Gürsel
SDN – http://shiftdelete.net
yazarVolkan Bilgin

14 yıldır profosyonel olarak bilişim sektöründe çalışan Volkan tam bir teknoloji meraklısı, sinema tutkunu, oyun bağımlısı. Bir çok teknolojinin çıkışına şahitlik eden Volkan ayrıca müzik, resim ve heykelle de uğraşıyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

1 yorum - “Google, MySpace’i de İkna Etti”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    Çok büyük paralar dönüyor . Türkiye bu pazardan pay kapmalıdır.
    Türk malı tube ve arkadaslık sitesi ülke yararınadır

" Google, MySpace’i de İkna Etti konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google, MySpace’i de İkna Etti ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google, MySpace’i de İkna Etti ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "