Google News Showcase kullanıma sunuldu


10 Şubat 2021 Çarşamba 14:21
ABONE OL
Google News Showcase kullanıma sunuldu

Google News Showcase, geçen hafta Avustralya lansmanının hemen ardından İngiltere ve Arjantin dahil olmak üzere dünya çapında birçok ülkede kullanılmaya başladı.

120’den fazla İngiltere’de, 40 tane Arjantin‘de olmak üzere yayın sayısında 450’ye ulaşan News Showcase, İngiliz medyasından Reuters gibi önemli haber kuruluşlarından, The Financial Times ve New Statesman gibi iş ve politika kuruluşlarına kadar yayıncı barındırıyor.

Yayıncılar özel panellere sahip olacak

Katılımcı yayıncılar yeni dağıtım servisi ile kullanıcıların Google Haberler uygulamasında, mobil web tarayıcılarında gezinebilecekleri, derlenmiş makalelerini sergileyen özel panellere sahip olacak.

Özel paneller sayesinde kullanıcılar bir makaleye dokunduğunda yayıncının sitesindeki tüm habere gidebilecek. Google ayrıca kullanıcılarına takip ettiği haber sağlayıcıların panellerini de gösterecek.

Aynı zamanda servis “Sizin İçin” ve “Gazetelik” bölümünde önerilen paneller sunacak. Arama motoru devi Google yeni servisi ile ilgili ödeme kanallı içeriği öne çıkararak büyük yayıncıların yeni aboneler kazanmasına yardımcı olurken, daha küçük gazetelere çıktıları için daha büyük bir platform sunabileceğini iddia ediyor.

 

Hatırlayacağınız üzere Google geçen yıl Avustralya‘da ürünü piyasaya sürme planlarını erteledi ve kısa süre önce telif haklarını yayıncılarla paylaşması söylendiği için arama motorunu geri çekmekle tehdit etti.

Ancak Google, yeni servisini ülkede 4 Şubat‘ta yayınlaması ile birlikte bu sorunların bir kısmını çözmüş gibi görünüyor. Bu arada, Fransız düzenleyicilerin, ortaklarıyla bireysel anlaşmalar yapması zorunlu olmasına rağmen, yerel haber kuruluşlarına ödeme yapmayı kabul etmesi için baskı yaptığını da belirtelim.

Birçok ülkede çeşitli problemlere yol açan Google News Showcase‘in ülkemizde ne zaman kullanılmaya başlayacağı ise henüz belli değil.
yazarHasan Karaüzüm

1999 yılında Ankara’da doğdu. Hacettepe Üniversitesi’nde öğrenci. İlgi alanı olan bilim ve teknoloji alanındaki gelişmeleri yakından takip ediyor. SDN aracılığıyla tecrübesini paylaşmayı seviyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Dahili geri bildirimler
Tüm yorumlar

" Google News Showcase kullanıma sunuldu konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google News Showcase kullanıma sunuldu ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google News Showcase kullanıma sunuldu ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "

En yeni Videolar

  1. 1 Xiaomi Redmi Note 10 serisi ile bizi neler bekliyor? Xiaomi Redmi Note 10 serisi ile bizi neler bekliyor?
  2. 2 MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik MediaMarkt CEO'su ile 2021 planlarını değerlendirdik
  3. 3 Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon! Konuşmanızı size gösteren Sunny SeeTalk mikrofon!
  4. 4 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri 2.000 TL altı en iyi tablet tavsiyeleri
  5. 5 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım? 600 TL'ye hangi oyuncu kulaklığını alalım?
  6. 6 Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar! Peynir ekmek gibi satan teknolojik aksesuarlar!
  7. 7 Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler! Xiaomi Mi Watch UKT - Saat hakkında son sözler!
  8. 8 Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var? Ezgi Fındık'ın telefonunda ne var?
  9. 9 Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik! Tüm monitörleri Ambilight yapan aleti denedik!
  10. 10 Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad! Kerem'in gözünden 8. Nesil iPad!