Okunma

Google News’te Ceplere Özel Yenilikler


09 Kasım 2010 Salı 15:01
Google News’te Ceplere Özel Yenilikler

2009 yılının Kasım ayında Google, haber servisinde mobil cihazlara özel çeşitli iyileştirmeler yapmıştı. Palm Pre, iPhone ve Android‘i kapsayan yenilikler, yeni güncelleme ile birlikte etki alanını genişleterek tüm HTML 5 destekli web tarayıcılarında çalışır hale geldi.

Akıllı telefonlarda Google News’i kullanmayı kolay hale getiren yenilikler aynı zamanda daha kısa zamanda daha fazla habere ulaşabilmek gibi önemli bir vaat ile birlikte geldi. Kullanıcılar artık görüntülemek istedikleri habere tıkladıklarında farklı bir sayfaya yönlendirilmek yerine, sayfa içinde açılan bir sekmede istedikleri habere ulaşabilecek.

Bir diğer önemli ayrıntı ise sayfa kaydırma konusunda. Yapılan açıklamada sayfa kaydırma süresinin inanılmaz düzeyde azaldığı ilan edilmiş. Haberlerin detaylarına gitmeden önce kısa bir giriş yazısı görülebilecek ve hemen altında haberi yayınlayan diğer kaynaklar listelenecek.

 

:: Google News yenilikleri ilginizi çekti mi?

 

Bilgi İçin: Google News
yazarAhmet Gözütok

Mobil cihazların dünyasında neler olup bittiğini yakından izlemekten öteye geçen Ahmet, en yeni mobil gelişmelerin nabzını adeta bu dünyanın damarlarında dolaşarak tutuyor.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google News’te Ceplere Özel Yenilikler konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google News’te Ceplere Özel Yenilikler ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google News’te Ceplere Özel Yenilikler ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "