Okunma

Google, Nicola Tesla’yı Unutmadı


10 Temmuz 2009 Cuma 08:59
Google, Nicola Tesla’yı Unutmadı

Bugün, tarihin en büyük mucitlerinden kabul edilen ve ismi sık sık ampulün mucidi Edison ile anılan Nicola Tesla‘nın doğumgünü. 10 Temmuz 1856’da Smiljana, Hırvatistan’da doğan Tesla’nın ünvanları fizikçi, mucit, makine mühendisi ve elektrik mühendisi olarak geçiyor. Tesla’nın icatları arasında bugün sıklıkla telaffuz ettiğimiz kablosuz elektrik enerjisi aktarımı da bulunuyor.


Google, hazırladığı özel logoyla Nicola Tesla’nın doğumgününü kutluyor.

Hayranları tarafından Edison pazarlamacı, Tesla ise mucitti cümlesiyle tanımlanan Nicola Tesla için açılmış bir de online müze bulunuyor. Google da bu önemli ismin doğumgününde logosunu değiştirerek Tesla’nın doğumgününü kutlamayı ihmal etmiyor.

:: Google’ın aklınıza gelen diğer özel logoları hangileri?
yazarMelih Çelik

Gazeteciler Mahallesi Yazarlar Sokak doğumlu olduğu için meslek olarak gazeteciliği seçmiştir. Şu sıralar, geçmişte kendisi için söylenen 'internette on editör gücündedir' ünvanını yeniden almak için uğraşmaktadır.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 yorum - “Google, Nicola Tesla’yı Unutmadı”

  1. SDN Okuru dedi ki:

    tarihin en büyük mucitlerinden ama kaybedilen bir dehaydı “o”. Alternatif akım için ortak olduğu Westinghouse dan hakkı yerine çalışma yapabileceği için sadaka kadar paraya razı oldu. Binlerde deney yaptı. Hiç yılmadı ama onu anlamayan, Edison gibiler yüzünden bugün halen kablolarla uğraşıyoruz. O elektriği icat ettikten sonraki 20 yılda kablosuz teknolojileri (radyo,tv, elektrik) hayata geçirmek için çalıştı. Biz halen deniyoruz. onun aklındakilerin gerçeğe dönüşmesi bugünkü dünyayı kimbilir ne hale getirirdi?

  2. SDN Okuru dedi ki:

    Unutulacak adam değil ki 🙂

" Google, Nicola Tesla’yı Unutmadı konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google, Nicola Tesla’yı Unutmadı ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google, Nicola Tesla’yı Unutmadı ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "