Okunma

Google Not Defteri’ni Taşıyoruz!


19 Ocak 2009 Pazartesi 07:00
Google Not Defteri’ni Taşıyoruz!

Google’ın bir süre önce yaptığı büyük yenilenmeden, birçok kullanıcının faydalandığı Not Defteri servisi de nasibini almış ve geliştirilmesi durdurulmuştu. Eğer siz de web üzerinde aldığınız notları, geleceği olan bir başka online not defterine taşımak isterseniz, UberNote bu gelişmeyi fırsat bilerek bir Google Notebook Import aracı yayınladı.

Nasıl Taşıyacaksınız?

Öncelikle, Google Not Defteri‘nde yer alan notlarınızı dışa aktarmanız gerekiyor. Bunun için Google Not Defteri‘ne girin. Sol tarafta, defterlerinizin altında yer alan Defterleri Yönet tuşuna tıklayın.

Burada ilgili defterlerin sağ tarafında yer alan “dışa aktar” seçeneğine girin.

Bu pencerede Atom‘u seçip, çıkan XML dosyasını bilgisayarınıza kaydedin.

Eğer hesabınız yoksa, buraya tıklayıp ücretsiz bir UberNote hesabı oluşturun ve sisteme giriş yapın. Ardından UberNote tarafından hazırlanan Google Notebook Import sayfasına buradan girin.

Az önce indirdiğiniz Google Not Defteri XML dosyasının yerini belirleyip Import tuşuna basın. UberNote ilgili defterleri sizin hesabınıza yükleyecek ve bundan böyle bu notları sorunsuz şekilde UberNote ağında kullanmaya devam edebileceksiniz.

Dilerseniz “Import another Google Notebook file” seçeneği ile bir başka not defteri aktarabilir, isterseniz de “Go to my notes” ile notlarınıza hemen geçiş yapabilirsiniz.

:: Takıldığınız noktaları forumda sorun.

Bilgi İçin : UberNote
yazarErhan Kahraman

ShiftDelete.Net'in ilk günlerinden itibaren ekibin bir parçası olan Erhan, uzun bir süre metin yazarı olarak içerik deneyimini zenginleştirdikten sonra tekrar yuvaya döndü.
Yazarın diğer haberlerine ulaşmak için tıklayın.

Yeni ! ShiftDelete.Net ya da SDN Forum hesabınız ile yorum yaparak yorumlarınızın rumuzunuz ile yayınlanmasını sağlayabilirsiniz. Giriş için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

" Google Not Defteri’ni Taşıyoruz! konulu haberimizde ShiftDelete.Net olarak sizlere Google Not Defteri’ni Taşıyoruz! ile ilgili son gelişmeleri aktarmak istedik. Hemen yukarıda Google Not Defteri’ni Taşıyoruz! ile ilgili yorum ve görüşleri inceleyerek sizlerde yorum bırakabilirsiniz. "